Geri Dön

YTÜ’de ‘harem-selamlık havuz duyurusuna tepki

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) internet sitesinde dün yayınlanan, “Yüzme hocaları erkek olduğundan bayan üyelerimiz havuzu kullanamayacaklardır” duyurusu tepki çekti.

Duyuruda, “16.06.2014 tarihinden itibaren üniversitemiz mensuplarının çocuklarına yaz okulu düzenlenmiştir. Yaz okulu faaliyetleri arasında her gün saat 09.30-12.00 arası Kapalı Yüzme Havuzu kullanılacak olup, yüzme hocaları erkek olduğundan bayan üyelerimiz Salı-Perşembe günleri 1 ay süreyle 09.30-12.00 saatleri arası havuzu kullanamayacaklardır” denildi. Harem-selamlık tepkisine yol açan duyuru, bir süre sonra üniversite yönetimi tarafından kaldırıldı. Milliyet’e konuşan bir yetkili, “Personelden kaynaklanan bir hata. Havuz yalnızca bayanlara değil, erkeklere de kapalı ama yanlışlık olmuş ve sadece bayanlar yazılmış” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'yeni darbe' sorusuna sert çıktı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı konuşmasının ardından gazetecilerin sorularına yanıt verdiği açıklamasında 'yeni darbe' söylentilerine sert tepki gösterdi. Erdoğan "Böyle bir şeye inanıyor musunuz? Bunlar tamamen kumpanya" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber