Geri Dön
GündemYüz yüze eğitim heyecanı

Yüz yüze eğitim heyecanı

Yeni eğitim öğretim yılında tüm kademe ve sınıf seviyelerindeki 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleriyle dün yüz yüze ders başı yaptı.

Yüz yüze eğitim heyecanı

Dün sabah saatlerinde okul yolunu tutan öğrenci ve velilerinin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Ülke genelinde okula gelen öğrenciler bir yandan yaklaşık 1,5 yıl aranın ardından yeniden arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanını yaşarken, bir yandan da kovid-19 tedbirlerini uygulamaya gayret etti. Okul bahçesinde sıra olan öğrenciler İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tek sıra halinde sınıflara alınırken, maske kontrolünden geçirildi. Bu arada ilkokul birinci sınıfa başlayan ve ailesinden ayrılmak istemeyen bazı öğrencilere öğretmenleri destek olurken, veliler de okul bahçelerine alınmadı.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda Kovid-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açıldı. Dün başlayan birinci dönem, 21 Ocak 2022 Cuma sona erecek. Birinci dönem ara tatili, 15-19 Kasım arasında yapılacak. Yarıyıl tatili, 24 Ocak-4 Şubat 2022 arasında uygulanacak. İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 11- 15 Nisan 2022 tarihlerinde olacak.

Bakan Özer’den mesaj

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de dün, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bugün güzel ülkemizin her yerinde tüm öğrenci, öğretmen, eğitim çalışanlarımız ve velilerimizle el ele vererek 2021-2022 eğitim öğretim yılının kapısını araladık. Yeni eğitim dönemi hayırlı olsun, sağlıkla geçsin” ifadelerini kullandı.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Gelin arabasından zarf almak isteyen çocuk canını böyle tehlikeye attıEsenler'de düğün konvoyunu gören bir çocuk zarf alabilmek için aracın üzerine çıktı. Canını tehlikeye atıp cadde üzerinde araçla birlikte giden çocuk yürekleri ağızlara getirirken, o anlar kameraya böyle yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler