Geri Dön
GündemZaytung'u yalanladılar!

Zaytung'u yalanladılar!

"Dürüst, tarafsız, ahlaksız haber" mottosuyla haber diliyle mizah yapan internet sitesi Zaytung ciddiye alındı.

Zaytung'u yalanladılar!

Zaytung'ta yer alan "Ateist olduğu gerekçesiyle istifası istenen köy imamı geri adım atmıyor: Mesleğime profesyonelce yaklaşıyorum" başlıklı "haber" diyanethaber.com.tr internet sitesinin tepkisini çekti. "Ahlaksız siteden ahlaksız haber" şeklinde duyurulan "haber" için Milas Müftülüğü'nden açıklama istenildi.

Müftülük'ün "haberin tamamen yalan olduğu, Milas’ta Ortaca isminde bir köy olmadığı ve Milas Müftülüğü'nde de Seyfi Çalışkan isminde bir görevlinin olmadığı" şeklindeki açıklaması sitede yer aldı.

Site, okurlarını "Din görevlisi kardeşlerimizi özellikle dikkatli olmaya çağırıyoruz" diye uyarırken Zaytung'un adını "reklamını yapmamak" için zikretmekten kaçındı.

Zaytung'un yayınladığı "haber"de "Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ortancalar Köyü’nde görev yapan İmam Seyfi Çalışkan (28), ateist olduğunu açıklamasıyla birlikte Türkiye’nin gündemine oturdu" ifadeleri yer almıştı.

Mizah sitesi Zaytung, yayınlarını, "Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, html kodlarına varıncaya kadar yalandır uydurmadır" diye tanımlıyor.

Türkiye’de tedavi gören gaziler: Hayalim tekrar ayağa kalkıp Karabağ’a gitmekKarabağ Savaşı'nın sona ermesinin üstünden yaklaşık 7 ay geçti. Gazi olan bazı Azerbaycan askerlerinin Türkiye'deki tedavileriyse sürüyor. O gazilerle CNN Türk ekibinden muhabir Kaan Temeltaş ve kameraman Sercan Sever ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet