Geri Dön

ZENGİNLERİN SON TRENDİ ISSIZ ADA

Ünlüler ve zenginler artık gözlerden uzak evler yerine adaları tercih ediyor...

ZENGİNLERİN SON TRENDİ ISSIZ ADA

Bir çok ünlü zenginin gözlerden uzak bölgelerde ev sahibi olma hevesi yerini ada sahibi olmaya bıraktı. El değmemiş adalarda, yaşam alanı imkanı sunan Fry’s Elektronik Şirketi, adayı sahibine iki buçuk yılda hazırlıyor. Şirket, su ve elektrik dahil tüm ihtiyaçların ithal edilerek karşılandığını ve gerçekte adanın bedelinden çok şantiye harcamalarına masraf edildiğini belirtti. Adaların elektrik ihtiyacının karşılanması için ise gelişen güneş enerjisi teknolojisi kullanılıyor.

Bu yöntemi kullananlar arasında Bahamalar’da 14 hektar araziye sahip Little Hall’s Pond Cay adasını alan ABD’li oyuncu Johnny Depp de var. Bahamalar’da adası olanlar arasında, 283 hektar genişliğindeki Exuma adasını 50 milyon dolara satın alarak üzerine 30 milyonluk harcama yapan ABD’li sihirbaz David Cooperfield da bulunuyor. Ada fiyatlarında, üzerinde bulunan koruma altına alınmış bölgeler, genişliği ve anakaraya uzaklığı gibi faktörler belirleyici oluyor.

ABD'de sahile yaklaşan köpek balığı sürüsü böyle görüntülendiABD'de Singer Island sahiline yakın mesafede toplanan onlarca siyah uçlu resif köpek balığı görenleri korkuttu. Sahile yaklaşan onlarca köpek balığı sürüsü drone ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet