ambulans şoförü

ambulans şoförü

Son dakika ambulans şoförü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ambulans şoförü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ambulans şoförü haber sayfamızda...

ambulans şoförü haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 805 ambulans soforu haberi bulunmuştur.

112 Acil Yardım İstasyonunun tek kadın ambulans şoförü
112 Acil Yardım İstasyonu'nun tek kadın ambulans şoförüÇocukluk hayalini gerçekleştirerek İstanbul 112 Acil Yardım İstasyonu'nun tek kadın ambulans şoförü olan Birgül Kuyucuoğlu, hayatları kurtarmak için zamanla yarışıyor.Genellikle erkeklerin yaptığı ambulans şoförlüğünü, gece vardiyası ve uykusuzluk gibi zorluklarına rağmen tercih eden Kuyucuoğlu, görevi sırasında hayatları kurtarmak için zamana karşı direksiyon sallıyor. İtfaiye emeklisi olan babasının karşı çıkmasına rağmen 3 yıldır paramedik sürücü olarak görev yapan Kuyucuoğlu, zor şartlarına rağmen, mesleğini severek icra ediyor. Ambulansın şoför koltuğunda kadın sürücü görenler şaşkınlık yaşarken, Kuyucuoğlu ve sağlık ekibinin tek amacı verilen adrese ulaşıp hastanın hayatını kurtarmak. Bazen hasta yakınlarının tepkisiyle karşılaşan ambulans ekibi, güvenlik nedeniyle polisle hareket etmeye çalışıyor. "İTFAİYE EMEKLİSİ BABAM KARŞI ÇIKTI" AA ekibinin bir gece nöbetine eşlik ettiği Kuyucuoğlu, gelen ihbar üzerine hızlıca yola çıkarken, araçtaki diğer ekip de adrese ulaşana kadar hastanın durumu hakkında bilgi alıyor. Merkezle sürekli iletişim halinde olan ekip, hastanın durumunu ve adresi bulmak için ayrıntılı sorular sorarak olay yerine gidiyor. Kuyucuoğlu ve sağlık ekibinin ilk işi, hızlı bir şekilde müdahale ederek hastayı en yakın sağlık kuruluşuna sevk etmek oluyor. İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Kartal 1 Nolu Acil Yardım İstasyonu'nda 3 yıldır paramedik sürücü olarak çalışan 23 yaşındaki Birgül Kuyucuoğlu, küçük yaşlarda babasının kendisine trafiğe kapalı alanlarda araç kullanmayı öğrettiğini söyledi. Ambulans şoförlüğünün çocukluk hayali olduğunu dile getiren Kuyucuoğlu, "O zamanlar bu durumdan keyif alıyordum, babam da bundan gurur duyuyordu. Zaman geçtikçe daha iyi araç kullanmaya başladım ve ehliyetimi aldım. Sonrasında aktif olarak araç kullanmaya başladım" dedi.
11.09.2019Yaşam