dur ihtarı

dur ihtarı

Son dakika dur ihtarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dur ihtarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dur ihtarı haber sayfamızda...

dur ihtarı haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 124 dur ihtari haberi bulunmuştur.

Yakalanınca hüngür hüngür ağladı
Yakalanınca hüngür hüngür ağladıAdana’da otomobili trafikten men edilince çekiciye yüklendiği sırada aracına binip kaçan sürücü, bir kişiyi çarparak yaraladı ardından 30 kilometre boyunca polis ekiplerini peşinden sürükledi. Sürücü polisin attığı kapandan geçtikten sonra yakalandı.Alınan bilgiye göre, Çukurova İlçesi Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’nda uygulama yapan trafik polisleri, Durgu Göl yönetimindeki 31 ATG 81 plakalı otomobili durdurdu. Ehliyeti olmadığı tespit edilen sürücüye cezai işlem uygulanırken otomobili de trafikten men edildi. Durdu Göl’ün aracı çekiciye yükleneceği sırada, otomobiline binen Göl, bir anda gaza basarak kaçtı. Kaçtığı sırada çekiciye aracı yüklemeye çalışan Ercan Eldek’e çarptı. Olayda Ercan Eldek’in kolu kırıldı.Ehliyetsiz sürücü 30 kilometre boyunca şehri birbirine kattı Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’nda kaçmaya başlayan Durdu Göl, Huzurevleri Mahallesi, İsmet Atlı Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı istikametlerine doğru kaçtı. Sürücü Göl, Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’na girdiği sırada polislerin attığı kapana girerek yakalandı.Polisten kaçan sürücü gazetecilere pişkin cevaplar verdi Ortalığı birbirine katan Durdu Göl, gazetecilerin, havaya ateş etmelerine ve ‘dur’ ihtarı yapmalarına rağmen neden durmadın sorularına” Ben söyledim yoldan geliyorum dedim. Durumumu anlattım, ehliyetime el koydular. Kalacak yerim yok. Hırsızlık mı yaptım” diye yanıt verdi.
11.09.2019Haberler
Polisten 20 kilometre kaçtı, yakalanınca “Görmedim” dedi
Polisten 20 kilometre kaçtı, yakalanınca “Görmedim” dediKonya’da polisin “Dur” ihtarına uymayan kamyonet sürücüsü polisle yaşanan kovalamaca sonunda yakalandı. Gözaltına alınan ve alkollü olduğu anlaşılan sürücünün, polis ekiplerini görmediğini söyleyerek kendini savunması dikkat çekti. Edinilen bilgiye göre, Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde uygulama yapan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, durumundan şüphelendiği 42 SA 672 plakalı kamyonete 'dur' ihtarında bulundu. Sürücünün dur ihtarına uymayarak kaçması üzerine kovalamaca başladı. Polis ile sürücü arasında yaşanan kovalamaca Yeni İstanbul Caddesi Cumhuriyet Mahallesinde bir süre devam etti. Kaçan aracı durdurmak için çok sayıda polis ekibi de bölgeye sevk edildi.20 kilometre kaçtı yakalanınca “Görmedim” dedi Merkez Karatay ilçesi Akabe Mahallesi Adana Çevre Yolu Caddesine çıkan alkollü sürücünün kullandığı kamyonet, yaklaşık 20 kilometre süren kovalamacanın ardından ekipler tarafından cadde ile Kaside Sokağın kesiştiği noktada yakalandı. Alkollü araç sürücüsü Ecir D. (47) araçtan indirilerek etkisiz hale getirildi. Alkol muayenesi yapılan Ecir D.'nin "Moralim bozuktu, dur ihtarı yapıldığını görmedim. Yoksa ben buraya durmazdım” demesi dikkat çekti. Alkollü sürücü Ecir D'nin yapılan alkol muayenesinde 1.08 promil alkollü olduğu belirlendi.Sürücüye ceza kesilirken araç trafikten men edildi Alkollü araç kullanmaktan yakalanan sürücüye, hız ihlali, kırmızı ışıkta geçmek, alkollü araç kullanmak, dur ihtarına uymamak, trafiği tehlikeye düşürmekten 5 bin lira idari para cezası kesilirken, araç da trafikten men edildi. Araç sürücüsü Ecir D. işlemlerin ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
11.09.2019Yaşam