Erciş

Erciş

Son dakika erciş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan erciş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan erciş haber sayfamızda...

Erciş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.935 ercis haberi bulunmuştur.
Mahallenin kabusu olan karga istilası
Mahallenin kabusu olan karga istilası!Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde akşam saatlerinde ortaya çıkan yüzlerce karga mahallenin kabusu oldu. Mahallede yaşayan vatandaşlar, kargaların sürü haldeki görüntüsünden, çıkardığı seslerden ve ekinlerine zarar vermesinden şikayet ediyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi.
20.01.2021Gündem
Vanda Urartular dönemine ait kayalara oyulmuş tekerlek kalıpları bulundu
Van'da Urartular dönemine ait kayalara oyulmuş tekerlek kalıpları bulunduVan'ın Erciş ilçesinde Van Müze Müdürü Erol Uslu ve YYÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu'nun yürüttüğü yüzey araştırmaları sırasında çeşitli dönemlere ait yaşam alanları ve araba tekerleklerinin yapımında kullanılan kayalara oyulmuş kalıplar bulundu. Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu: "Araştırma yaptığımız alanda yuvarlak şekilde ana kayaya oyulmuş yaklaşık bir metre çapında kalıntılara rastladık. Bu kaya kalıplarla ilgili birkaç görüş bulunmaktadır. Bunlardan biri dinsel içerikli olduklarıdır. Diğeri ise araba tekerleklerinin şekillendirildiği kalıp olarak düşünülmektedir" dedi.
23.12.2020Tatil
Vanda ızgara planlı antik kent turizme kazandırılacak
Van'da ızgara planlı antik kent turizme kazandırılacakVan'ın Erciş ilçesindeki Zernaki Tepe'de ızgara planlı tarihi kent kalıntısının bulunduğu alanın turizme kazandırılması amacıyla proje hazırlandı.
22.12.2020Tatil
Depremde hasar gören 600 yıllık kümbet restore edilecek
Depremde hasar gören 600 yıllık kümbet restore edilecekVan'ın Erciş ilçesinde 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 depremlerinde hasar gören 600 yıllık kümbet restore edilerek turizme kazandırılacak. İlçede Karakoyunlu hükümdarlarından Kara Yusuf Bey'e ait tarihi olduğu değerlendirilen kümbette, Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafında rekreasyon, restorasyon ve çevre düzenlemesi yapılacak.
16.12.2020Tatil
Kapısını kırdıkları okulun malzemelerini çaldılar
Kapısını kırdıkları okulun malzemelerini çaldılar!Van'ın Erciş ilçesinde kimliği belirsiz kişiler, kapısını kırarak girdikleri okulda televizyon ve gıda malzemeleri çaldı, okula zarar verdi.
11.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Ersoy müjdeyi duyurdu: 11 Aralıkta ilan edeceğiz
Son dakika... Bakan Ersoy müjdeyi duyurdu: 11 Aralık'ta ilan edeceğizGelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Pandemi döneminde geliri olmayan, desteğe ihtiyacı olan müzisyen, müzik emekçileri, yorumcu ve eser sahiplerini kapsayan bir projeyi 11 Aralık’ta detaylarıyla birlikte ilan edeceğiz"
8.12.2020Ekonomi
Son dakika... Müge Anlının programında akılalmaz sözler Duyduğum en vahşi şey
Son dakika... Müge Anlı'nın programında akılalmaz sözler! Duyduğum en vahşi şeyMüge Anlı’nın programının son bölümünde ekrana getirilen iddialar izleyenleri dehşete düşürdü. Kerem Durur'un kaybının araştırıldığı programda, söylenenler karşısında şaşkına dönen Müge Anlı, 'Bugüne kadar bu programda duyduğum en vahşi şey, inanamıyorum" ifadelerini kullandı. İddiaya göre, yıllar önce henüz 6 aylık bir bebek diri diri tandırda yakıldı.
1.12.2020Gündem
Son dakika... Vanda bulundu 2 bin 750 yıl önce kullanmışlar
Son dakika... Van'da bulundu! 2 bin 750 yıl önce kullanmışlarVan'ın Erciş ilçesinde Van Gölü'nün çekilmesiyle birlikte 2 bin 750 yıl önce kullanılmış Urartu dönemine ait liman kalıntıları ortaya çıktı. Van Gölü suları ile eski liman kalıntıları arasında yaklaşık 50 metrelik bir mesafenin olduğu belirtiliyor.
25.11.2020Gündem
Van Gölü çekilince Urartular dönemine ait liman kalıntıları ortaya çıktı
Van Gölü çekilince Urartular dönemine ait liman kalıntıları ortaya çıktıVan'ın Erciş ilçesinde Van Gölü'nün çekilmesiyle birlikte 2 bin 750 yıl önce kullanılmış Urartu dönemine ait liman kalıntıları ortaya çıktı. Van Gölü suları ile eski liman kalıntıları arasında yaklaşık 50 metrelik bir mesafenin olduğu belirtiliyor.
25.11.2020Gündem
Şehitlere özel anma
Şehitlere özel anmaÖğretmenler Günü’nde yurdun dört bir tarafında şehit düşen öğretmenler unutulmadı. Tunceli’den, memleketi Gümüşhane’ye dönerken PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen 23 yaşındaki sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, kabri başında anıldı.
25.11.2020Eğitim
Kış mesaisi başladı Lastikçilerde kuyruk oluştu
Kış mesaisi başladı! Lastikçilerde kuyruk oluştuVan’'ın Erciş ilçesinde, zorunlu kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala sürücüler, lastikçilerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
21.11.2020Ekonomi
25 yıldır bu işi yapıyor Bu kayıtlar altın değerinde
25 yıldır bu işi yapıyor! 'Bu kayıtlar altın değerinde'Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan Ferzende Coşar (60), 25 yııldır inci kefali balığının göçünü takip etmek için Van Gölü'nde su sıcaklığını ölçülüyor. Sıcaklık verilerini aylık olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Akkuş'a aktaran Coşar, günde 2 defa su sıcaklığını ölçtüğünü söyledi. Akkuş ise bu kayıtların altın değerinde olduğunu belirterek, "Çünkü, akarsuların geçmişteki sıcaklığı neydi, ilerdeki sıcaklığı nasıl olabilir, bugünkü sıcaklığı nedir, balık sürülerini nasıl etkiler? sorularının cevapları büyük oranda bu su sıcaklıklarının altında yatıyor" dedi.
19.11.2020Gündem
25 yıldır gönüllü olarak inci kefalleri için suyun sıcaklığını ölçüyor
25 yıldır gönüllü olarak inci kefalleri için suyun sıcaklığını ölçüyorVan'ın Erciş ilçesinde yaşayan Ferzende Coşar, 25 yıldır inci kefali balığının göçünü takip etmek için Van Gölü'nde su sıcaklığını ölçülüyor. Sıcaklık verilerini aylık olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Akkuş'a aktaran Coşar, günde 2 defa su sıcaklığını ölçtüğünü söyledi. Dr. Akkuş ise bu kayıtların altın değerinde olduğunu belirterek, "Çünkü, akarsuların geçmişteki sıcaklığı neydi, ilerdeki sıcaklığı nasıl olabilir, bugünkü sıcaklığı nedir, balık sürülerini nasıl etkiler? sorularının cevapları büyük oranda bu su sıcaklıklarının altında yatıyor" dedi.
19.11.2020Gündem
Van Gölünün suları çekilince tarihi yapılar ortaya çıktı
Van Gölü'nün suları çekilince tarihi yapılar ortaya çıktıKüresel iklim değişikliği ve hava şartlarına bağlı olarak su seviyesinin belirli periyotlarda değiştiği Van Gölü'nde, suyun çekilmesiyle Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait olduğu değerlendirilen mezarlar, kale sütunları, seramik ve çanak çömlek parçaları, çeşitli motiflerin işlendiği taşlar ile binlerce yılda oluşan mikrobiyalitler ortaya çıktı. Van YYÜ Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Akkuş: Erciş Kalesi suyun altında kalan bir yapıydı. Van Gölü'nün çekilmesiyle kalenin sütunlarıyla açığa çıktığını görüyor ve bir tarihe şahitlik ediyoruz. Van gölü çekildikçe içindeki gizemler de ortaya çıkıyor" dedi.
18.11.2020Tatil
Vanda mültecileri taşıyan minübüs takla attı
Van'da mültecileri taşıyan minübüs takla attıVan- Erciş Karayolundaki Çakırbey Mahallesi yakınlarında kaçak göçmenleri taşıyan minibüs takla attı. Meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken, 31 kişi de yaralandı.
13.11.2020Magazin
Son dakika: Yolcu minibüsü kaza yaptı Çok sayıda ölü ve yaralı var...
Son dakika: Yolcu minibüsü kaza yaptı! Çok sayıda ölü ve yaralı var...Son dakika gelen habere göre Van- Erciş Karayolundaki Çakırbey Mahallesi yakınlarında kaçak göçmenleri taşıyan minibüs takla attı. Meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken, 31 kişi de yaralandı.
13.11.2020Gündem
Apartmanın adı Ayda Bebek
Apartmanın adı Ayda BebekDokuz yıl önceki 7.2’lik depremde büyük bölümü yıkılan Van Erciş’te yaşayan müteahhit Emrah Yağar (42), yaptırdığı iki apartmana, Van’da depreme 14 günlükken yakalanan ve enkaz altından 47 saat sonra çıkarılan Azra ile İzmir depreminde 91 saat sonra enkazdan kurtarılan Ayda Gezgin’in (3) isimlerini verdi.
10.11.2020Ege
2 kardeşin öldüğü bıçaklı kavgaya İHA destekli operasyon
2 kardeşin öldüğü bıçaklı kavgaya İHA destekli operasyon!Van’ın Erciş ilçesinde para meselesinden çıkan ve Metin Ayata (29) ile kardeşi Emrullah Ayata'nın (26) ölümü,1 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kavgaya karışan 4 şüpheli, İnsansız Hava Aracı (İHA) desteği ile düzenlenen operasyonla yakalandı.
9.11.2020Gündem
Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs belediye otobüsüne çarptı
Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs belediye otobüsüne çarptıVan'da düzensiz göçmenleri taşıyan minibüsün belediye otobüsüne çarpması sonucu 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.
4.11.2020Haberler
Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs kaza yaptı: Ölü ve yaralılar var
Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs kaza yaptı: Ölü ve yaralılar varVan'da düzensiz göçmenleri taşıyan minibüsün belediye otobüsüne çarpması sonucu 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.
4.11.2020Gündem
Kasap kardeşler sokak ortasında bıçaklanarak, öldürüldü
Kasap kardeşler sokak ortasında bıçaklanarak, öldürüldüVan’ın Erciş ilçesinde kasap dükkanı bulunan Metin Ayata (29) ve kardeşi Emrullah Ayata (26) kimliği belirsiz kişilerce sokak ortasında bıçaklandı. Ağır yaralı hastaneye kaldırılan kardeşler hayatlarını kaybetti.
4.11.2020Gündem
İki kardeşe sokak ortasında kan donduran infaz
İki kardeşe sokak ortasında kan donduran infazVan'ın Erciş ilçesinde kasap dükkanı bulunan Metin Ayata ve kardeşi Emrullah Ayata kimliği belirsiz kişilerce sokak ortasında bıçaklandı. Ağır yaralı hastaneye kaldırılan kardeşler hayatlarını kaybetti.
4.11.2020Gündem
Vanlı depremzede, kendisine gönderilen battaniyeyi, İzmirli depremzedelere gönderdi
Vanlı depremzede, kendisine gönderilen battaniyeyi, İzmirli depremzedelere gönderdiVan'ın Erciş ilçesinde 9 yıl önce yaşanan 7.2'lik depremde 4 katlı binanın enkazından 28 saat sonra kurtarılan depremzede İlyas İşler (33), yardımseverlerin kendisine gönderdiği battaniyeyi, yazdığı mektupla birlikte aynı acıyı yaşayan İzmirli depremzedelere gönderdi.
1.11.2020Gündem
Vanlı depremzede, kendisine gönderilen battaniyeyi, İzmirli depremzedelere gönderdi
Vanlı depremzede, kendisine gönderilen battaniyeyi, İzmirli depremzedelere gönderdiVan'ın Erciş ilçesinde 9 yıl önce yaşanan 7.2'lik depremde 4 katlı binanın enkazından 28 saat sonra kurtarılan depremzede İlyas İşler (33), yardımseverlerin kendisine gönderdiği battaniyeyi, yazdığı mektupla birlikte aynı acıyı yaşayan İzmirli depremzedelere gönderdi.
1.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Van’daki İl Kongresinde konuştu: Ekonomik kurtuluş  savaşı veriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Van’daki İl Kongresinde konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruzTürkiye’nin siyasi ve diplomasi alanında kuşatmayla mücadele ettiğini belirten Erdoğan, “Ekonomimizi bir yandan koronavirüs salgının yol açtığı sıkıntılara bir yandan da maruz kaldığımız saldırılara karşı ayakta tutuyoruz” dedi...
1.11.2020Siyaset
Son dakika: İzmir depremi sonrası iki kritik uyarı
Son dakika: İzmir depremi sonrası iki kritik uyarıSon dakika haberlere göre Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir depremiyle ilgili iki kritik uyarıda bulundu. Prof. Dr. Ercan, depremin artçıları konusunda 2011 Van depremini hatırlatarak, yorgun binalara dikkat çekerek, "Van'da 7.2'lik bir deprem olmuştu. Çok fazla göçük olmamıştı ama yapılar yorulmuştu. Arkasında bir Erciş depremi geldi 5.7 büyüklüğünde, 38 tane yapı yıkıldı. Yorulmuş yapı üzerine eklentiyle yeni bir sarsıntıya maruz kalınca bu olabiliyor. Eğer İzmir'de de bu 7 büyüklüğündeki depremden sonra olacak 5.9-6'lık bir deprem gelirse, benzer olayları İzmir'de görebiliriz" dedi. Ercan'ın ikici uyarısı ise 1999 Gölcük ve Düzce depremleri oldu. Ercan, "Bu yerlerde eğer taşma noktasına kadar birikmiş gerginlikli kırıklar varsa oralarda depremler yaratabilir. 1999 Gölcük depremi 7.5 büyüklüğündeydi. O gitti 12 Kasım'da Düzce'de 7.2'lik depremi üretti." diyerek, İzmir depreminin olduğu alanın 150 kilometrelik çevresine dikkat çekti.
31.10.2020Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan depremin vurduğu İzmire gidiyor
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan depremin vurduğu İzmir'e gidiyorGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan İzmir'deki depremle ilgili flaş açıklamalarda bulunurken, "İzmir'deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah yıldönümüne kadar yenilerini yapıp teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'dan İzmir'e gidiyor.
31.10.2020Haberler
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan depremin vurduğu İzmire gidiyor
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan depremin vurduğu İzmir'e gidiyorGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan İzmir'deki depremle ilgili flaş açıklamalarda bulunurken, "İzmir'deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah yıldönümüne kadar yenilerini yapıp teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'dan İzmir'e gidiyor.
31.10.2020Siyaset
Van Gölünde sular çekilince mikrobiyalitler ortaya çıktı
Van Gölü'nde sular çekilince mikrobiyalitler ortaya çıktıVan Gölü'nde bulunan ve dünyanın en büyük mikrobiyalitleri, göl suyunun çekilmesiyle birlikte Erciş ilçesi kıyılarında su yüzüne çıktı. Kıyı beyaza bürünürken vatandaşlar da bol bol fotoğraf ve video çekti.
29.10.2020Gündem
Van Gölünde sular çekilince ortaya çıktı
Van Gölü'nde sular çekilince ortaya çıktıVan Gölü'nde bulunan ve dünyanın en büyük mikrobiyalitleri, göl suyunun çekilmesiyle birlikte Erciş ilçesi kıyılarında su yüzüne çıktı. Kıyı beyaza bürünürken vatandaşlar da bol bol fotoğraf ve video çekti.
29.10.2020Gündem
Van Gölünde ilginç görüntüler
Van Gölü'nde ilginç görüntülerVan Gölü'nde bulunan ve dünyanın en büyük mikrobiyalitleri, göl suyunun çekilmesiyle birlikte Erciş ilçesi kıyılarında su yüzüne çıktı. Kıyı beyaza bürünürken vatandaşlar da bol bol fotoğraf ve video çekti.
29.10.2020Tatil
TIRın dorsesinde 210 kaçak göçmen yakalandı
TIR'ın dorsesinde 210 kaçak göçmen yakalandıVan’ın Erciş ilçesinde, şüphe üzerine durdurulan TIR'ın dorsesinde yurda kaçak yollarla girdikleri belirlenen 210 kaçak göçmen yakalandı. TIR şoförü gözaltına alındı.
29.10.2020Haberler
TIRın dorsesinde 210 kaçak göçmen yakalandı
TIR'ın dorsesinde 210 kaçak göçmen yakalandı!Van’ın Erciş ilçesinde, şüphe üzerine durdurulan TIR'ın dorsesinde yurda kaçak yollarla girdikleri belirlenen 210 kaçak göçmen yakalandı. TIR şoförü gözaltına alındı.
29.10.2020Gündem
Vanda definecilerin tarihi mezarlıkta açtığı çukurlar dolduruldu
Van'da definecilerin tarihi mezarlıkta açtığı çukurlar doldurulduVan'ın Erciş ilçesinde definecilerin Selçuklu Karakoyunlu Mezarlığı'nda açtığı çukurlar, Belediye ekiplerince Müze Müdürlüğü görevlilerinin gözetiminde dolduruldu.
15.10.2020Gündem
Van’a dost eli uzanıyor
Van’a dost eli uzanıyorKUŞADASI Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısı Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda yapıldı.
9.10.2020Ege
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir İsimleri Ve Nüfusları İle Doğu Anadolu Şehirleri
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Doğu Anadolu ŞehirleriDoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en büyük bölgesidir. 164.000 kilometrekarelik bir alanı kaplayan bölgede 14 il bulunmaktadır. Yüz ölçümü 25.066 kilometrekare olan Erzurum bölgenin en büyük şehridir. Erzurum aynı zamanda Türkiye'nin en büyük 4. ilidir. Doğu Anadolu Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir? Nüfusları ile birlikte listeledik.
3.10.2020Eğitim
Vali Bilmez: HES kodu kaçak vakaları yakalamamıza imkan sağladı
Vali Bilmez: HES kodu kaçak vakaları yakalamamıza imkan sağladıVan Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez, HES kodunun karantina tedbirlerine uymayan kişilerin yakalanmasına imkan sağladığını söyledi. Kentte yapılan denetimlerde karantina kuralına uymayan 150 kişinin yurda yerleştirildiğini belirten Vali Bilmez, "Bunların 50'si pozitif vakaydı. 100 kişi de temaslı olduğu için izole edilen kişilerdi. Bunları yurda yerleştiriyoruz. Bunun için 3 bin 350 kişi kapasiteli yurdumuzun ayırdık." dedi.
1.10.2020Gündem
Türkiye’nin vicdan yarası
Türkiye’nin vicdan yarasıTerörle mücadelede yaralanmalarına ve hatta vücutlarında şarapnel parçası olmasına rağmen gazi sayılmayan 20 bin asker ve polis sakatlık ve ciddi uzuv kaybı yaşamadıkları gerekçesiyle hak ettikleri gazilik unvanını alamıyor. MHP konuyla ilgili kanun teklifi vereceğini açıkladı.
1.10.2020Gündem
Sultan Alparslan kimdir Kaç yılında doğdu, kaç yılında öldü
Sultan Alparslan kimdir? Kaç yılında doğdu, kaç yılında öldü?Bu akşam Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 1. bölümü ile seyirci karşısına çıktı. Tarih dizisine ilgisi olanlar diziyi ilgiyle izlerken Sultan Alparslan hakkındaki bilgiler yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte Sultan Alparslan kimdir? sorusunun cevabı...
28.09.2020Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil Vanda incelemelerde bulundu
İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil Van'da incelemelerde bulunduİçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Van'ın Başkale, Erciş ve Muradiye ilçelerinde çeşitli ziyaretler ve incelemeler yaptı.
24.09.2020Siyaset
Yöresel tatlar
Yöresel tatlarDünyanın en kaliteli üzümlerinin yetiştirildiği Türkiye’nin dört bir tarafında şimdi hasat zamanı. Bozcaada ve Trakya başta olmak üzere İzmir, Manisa, Nevşehir, Elazığ lezzetli üzümün adresleri arasında. Bu yıl koronavirüs nedeniyle kutlamalara sınırlama getirilse de bu özel anı, isteyen herkes ekime kadar görebilecek
20.09.2020Gündem
Vanda ızgara planlı kent kalıntısı gün yüzüne çıkarılacak
Van'da ızgara planlı kent kalıntısı gün yüzüne çıkarılacakVan'ın Erciş ilçesindeki Zernaki Tepe'de bulunan ve 2 bin 600 yıllık olduğu değerlendirilen ızgara planlı tarihi kent kalıntısı, kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılacak.
18.09.2020Tatil
Defineciler, 5 bin yıllık mezarlığı talan etti
Defineciler, 5 bin yıllık mezarlığı talan etti!Van’ın Erciş ilçesinde 5 bin yıllık tarihi mezarlık, defineciler tarafından tahrip edildi. Altın ve tarihi eser aramak için gelen defineciler, yaptıkları kaçak kazılar ile mezarlıktaki kemikleri de ortaya çıkardı. Araştırmacı Yazar Selahattin Koşar, duruma tepki gösterdi.
18.09.2020Gündem
Solunum sıkıntısı çeken yeni doğan bebeği yaşatmak için seferber oldular
Solunum sıkıntısı çeken yeni doğan bebeği yaşatmak için seferber oldularVan'ın Erciş ilçesinde dünyaya gelen ve solunum sıkıntısı nedeniyle hayati tehlikesi bulunan bebek, jandarma ekiplerinin gayretleri sonucu helikopterle Batman'daki hastaneye ulaştırıldı.
17.09.2020Gündem
Van Haritası: Van İlçeleri Nelerdir Van İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır
Van Haritası: Van İlçeleri Nelerdir? Van İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Ülkemizin en önemli kış ve göl turizm şehirleri arasında yer alan Van, güzellikleri ile büyüleyen bir şehir. Sınır komşusu olan İran'dan pek çok turistin gelip gezdiği bu şehir, dünya çapındaki en eşsiz doğa manzaralarına sahiptir. Peki, Van'ın ilçeleri nelerdir? Van ilinin nüfusu kaçtır? Van'ın kaç ilçesi vardır? İşte ayrıntılar.
14.09.2020Eğitim
Kürtlere yönelik saldırı iddialarına ilişkin açıklama
'Kürtlere yönelik saldırı' iddialarına ilişkin açıklamaAfyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bugün bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan "Kürtlere yönelik saldırı" iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.
14.09.2020Gündem
Ercişte husumetli aileler barıştırıldı
Erciş'te husumetli aileler barıştırıldıVan'ın Erciş ilçesinde iki aile arasında 8 ay önce bir kişinin yaralandığı kavganın ardından başlayan husumet, jandarma karakolunda düzenlenen barış töreni ile son buldu.
14.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Eren AkaMilliyet Yazarı
Esenler’de her yer cıvıl cıvılEsenler Belediyesi’nin açtığı Türkiye’nin ilk çocuk sokağı büyük ilgi görüyor...
21.01.2021Ege
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Van sevdalısı kaplanlar tetikte“Anadolu Kaplanları” güncel versiyonunun Van durağında gördük ki turizm ve ticarette harikalar yaratan Doğu Anadolu’nun yıldızı pandeminin etkisinden sıyrılmak için var gücüyle çalışıyor...
22.10.2020Gündem
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Siparişler birikince tatilden kestiler...Kovid-19 nedeniyle bu yılın ikinci çeyreğinde sıkça duraksamalar yaşayan otomotiv tesisleri, açığı kapatmak ve siparişleri yetiştirmek adına ağustos tatilini kısa tuttuYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ve özellikle yılın ikinci çeyreğinde duraksamalar yaşayan otomotiv sanayii, üretimin durduğu dönemlerde biriken talepleri karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor...
14.09.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

vanErcişizmirvan gölüdeprem

Erciş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.