Sapanca

Sapanca

Son dakika Sapanca haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sapanca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sapanca haber sayfamızda...

Sapanca haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.898 sapanca haberi bulunmuştur.

Sakarya Gezilecek Yerler (2020) - Sakarya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sakarya Gezilecek Yerler (2020) - Sakarya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiCoğrafi alanı nedeniyle tarihte çok sayıda medeniyetin ev sahipliğini yapan Sakarya, günümüzde de büyük öneme sahiptir. İstanbul-Ankara illerinin arasında bulunması nedeniyle, geçiş güzergahı olan ilimiz, doğal güzelliklerinin çok sayıda olmasıyla ön plana çıkıyor. Ulaşım ağları gelişmiş olan şehrin hem merkezini hem çevre ilçelerini gezmek mümkün. Gezi rehberi olarak sizlere hazırladığımız bu listemizde, Sakarya'da nerelerin gezilip görülmesi gereken yerler olduğunu bulabilirsiniz. Tarihi yerler açısından da iddialı olan şehrin manzarasıyla tanışmaya hazır olun. Sakarya merkezde bulunan yerleri 1 gün içerisinde gezmek mümkün olabilse de ilçelerinde kalan güzellikleri keşfetmek için en az 3 gün ayırmanız gerekecek. Ancak daha önce belirtildiği gibi Sakarya'da doğal güzellikleri, tarihi alanları ve huzuru keşfetmek için 3 gün verdiğinize değdiğini kendiniz görebilirsiniz.İl sınırlarının geniş olması nedeniyle, keşfi özel aracınız varsa onunla yapmanızı tavsiye edebiliriz. Özel aracınız bulunmuyorsa, gideceğiniz güzergahları daha önce belirlemeniz, planlı bir gezi için gerekli olacaktır. Türkiye'nin en uzun ikinci plajı Karasu'ya sahip olan şehir, bunun dışında Sapanca Gölü, Doğançay Şelalesi, Deprem Müzesi, Çark Caddesi ve Justinianus gibi önemli yapıları da içinde barındırıyor.Dolayısıyla Sakarya'da gezilip görülmesi gereken yerlerin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Nüfusu ve toprak parçası açısından Türkiye'nin en büyük şehirlerinden olan Sakarya'nın doğal güzellikleri ve geçiş yolu özelliği çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamasını sağlıyor. Ülkemizin güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz Sakarya'ya gezi planlama konusunda kararsız kaldıysanız, tavsiyemiz beklemeden bunu pratiğe geçirmeniz olacaktır.
19.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar