Akşam Ezanı

Akşam Ezanı

Son dakika akşam ezanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akşam ezanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akşam ezanı haber sayfamızda...

Akşam Ezanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 319 aksam ezani haberi bulunmuştur.
Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, saat kaçta 2021? Mevlid Kandili namazı kaç rekat kılınır?
Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, saat kaçta 2021? Mevlid Kandili namazı kaç rekat kılınır?Mevlid Kandili namazı kılını ve rekat sayısı ile ilgili detaylar merak ediliyor. İslam alemi için önemli günler arasında yer alan Mevlid Kandili bu sene 17 Ekim 2021 tarihine denk geliyor. Mevlid Kandili'ne az bir zaman kala ayrıntılar merak konusu oldu. Peki Mevlid kandili namazı nasıl kılınır, saat kaçta? Mevlid Kandili namazı kaç rekat?
15.10.2021Gündem
Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, 2021 saat kaçta kılınacak? Mevlid Kandili namazı kaç rekat kılınır?
Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, 2021 saat kaçta kılınacak? Mevlid Kandili namazı kaç rekat kılınır?Mevlid Kandili namazı araştırılan konular arasında yer alıyor. İslam alemi için önemli bir gün olan Mevlid Kandili 17 Ekim 2021 tarihinde idrak edilecek. Bu anlamlı gün çeşitli ibadetlerle geçirilecek. Mevlid Kandili namaz saati ve rekatı gibi detaylar merak konusu. Peki Mevlid Kandili namazı kaç rekat ve saat kaçta? İşte Mevlid Kandili namazı kılınışı...
14.10.2021Gündem
Akşam ezanı kaçta, oruç saat kaçta açılacak? Diyanet akşam ezanı ve imsak vakitleri
Akşam ezanı kaçta, oruç saat kaçta açılacak? Diyanet akşam ezanı ve imsak vakitleriAkşam ezanı saat kaçta okunuyor? Muharrem ayını idrak ettiğimiz bugünlerde Aşure günü geldi çattı. Muharrem ayının başında, sonunda veya ortasında oruç tutulabilir. Bugün oruç tutanlar akşam ezanı saatini araştırıyor. Bugün oruç kaçta açılacak? İşte Diyanet tarafından yayınlanan namaz vakitleri listesi.
18.08.2021Gündem
Son dakika... Hadımköy'de kayıp 3 kız çocuğu kayıp! Pikniğe diye çıktılar dönmediler
Son dakika... Hadımköy'de kayıp 3 kız çocuğu kayıp! Pikniğe diye çıktılar dönmedilerİstanbul Hadimköy'de evden piknik yapmak için çıkan 2'si kardeş 3 kız çocuğu kayıplara karıştı. Hadimköy'de oturan Eslem Tuana Yüksel (15), Efsa Yüksel (13) ve Nazar Memiş (11) 'e dün akşam saatlerinden beri ulaşılamıyor. Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş ailelerine piknik yapacaklarını söyleyerek dışarı çıktı. 2'si kardeş 3 kız geri dönmeyince aile aramaya çıktı.  Öte yandan polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı.
9.08.2021Gündem
Hıdırellez'de dilek nasıl tutulur, gül ağacına dilek nasıl dilenir, Hıdırellez duası nedir? Hıdırellez'de dilek suya ne zaman atılır 2021, su ile ne yapılacak?
Hıdırellez'de dilek nasıl tutulur, gül ağacına dilek nasıl dilenir, Hıdırellez duası nedir? Hıdırellez'de dilek suya ne zaman atılır 2021, su ile ne yapılacak?Hıdırellez duası, suya dileğin atılması hakkında detaylar araştırılıyor. Ayrıca Hıdırellez'de dilek dileme ve gül ağacına dilek asma ile ilgili ayrıntılar gündemde merak ediliyor. Hıdrellez'de gül ağacına dilek asma ve gömmenin zamanı araştırılıyor. Her sene Hıdırellez 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece kutlanıyor. Koronavirüs gölgesinde kutlanan Hıdırellez'de nasıl dilek dileneceği ve dilek dilerken okunacak dualar merak konusu. Peki Hıdırellez gül ağacına dilek nasıl dilenir ve suya ne zaman atılır? İşte Hıdırellez duası..
6.05.2021Gündem
Hıdırellez'de neler yapılır? Hıdırellez ritüelleri, gelenekleri ve duası...
Hıdırellez'de neler yapılır? Hıdırellez ritüelleri, gelenekleri ve duası...Hıdırellez'de yapılacaklar, ritüeller ve gelenekler merak uyandırdı. Her yıl yazın gelişi sıra kutlanan bu coşkulu bayramda dilekler dilenir, dualar edilir. 5 Mayısı 6 Mayısa bağlayan gece olarak kabul edilen Hıdırellez'de neler yapılır, araştırılıyor. Hıdırellez ritüelleri ve gelenekleri nelerdir? Hıdırellez'de gül ağacına nasıl dilek dilenir? İşte Hıdırellez ritüelleri ve duası...
6.05.2021Gündem
Hıdırellez'de gül ağacında dilek nasıl dilenir, dilekler ne zaman suya atılır 2021? Hıdırellez duası nedir, nasıl dilek tutulur?
Hıdırellez'de gül ağacında dilek nasıl dilenir, dilekler ne zaman suya atılır 2021? Hıdırellez duası nedir, nasıl dilek tutulur?Hıdırellez'in başlamasına kısa bir süre kaldı. Hıdırellez bu sene 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece kutlanacak. Hıdırellez'e yaklaşılmasıyla birlikte nasıl dilek dileneceği ve gül ağacında mı dilek dilenir? sorularının cevapları araştırılmaya başlandı. Peki Hıdırellez günü dilek nasıl dilenir?
4.05.2021Gündem
Erken okunan ezanla oruç açtılar!
Erken okunan ezanla oruç açtılar!İstanbul Çekmeköy'de Soğukpınar Mahallesi sakinleri ezanın erken okunması nedeniyle iftarları 10 dakika önce açtıklarını söyledi.
29.04.2021Haberler
Erken okunan ezanla oruç açtılar!
Erken okunan ezanla oruç açtılar!İstanbul Çekmeköy'de Soğukpınar Mahallesi sakinleri ezanın erken okunması nedeniyle iftarları 10 dakika önce açtıklarını söyledi.
29.04.2021Gündem
İzmir imsak - sahur saati 21 Nisan: İzmir iftar vakti ne zaman, saat kaçta?
İzmir imsak - sahur saati 21 Nisan: İzmir iftar vakti ne zaman, saat kaçta? İzmir imsak - sahur vakti ne zaman? İlde yaşayanlar, Ramazan ayı nedeniyle aramalara başladı. Mübarek Ramazan ayı ile en çok yoğunlaşılan konular iftar ve imsak vakitleri oluyor. Her gün değişen saatler gündemde. İzmir'de bugün akşam ezanı saat kaçta okunacak. imsak vakti ne zaman soruları yöneltilenler arasında. İzmir iftar ve sahur vakitleri haberimizde.
20.04.2021Gündem
20 Nisan İzmir sahur vakti ne zaman, saat kaçta? Bugün İzmir imsak ve iftar vakti - imsakiye 2021
20 Nisan İzmir sahur vakti ne zaman, saat kaçta? Bugün İzmir imsak ve iftar vakti - imsakiye 2021İzmir imsak saati ve iftar vakti aramaları sürüyor. Vatandaşlar sahur vakti ardından iftar saati kaç sorusunu da araştırıyor. Ramazan ayında en çok araştırılanlar arasında ise imsakiye 2021 yer alıyor. Bulundukları iller için imsakiye sorgusunu yapan vatandaşlar, İzmir imsak vakti ve iftar saati kaç gibi sorulara yanıt arıyor. Peki, İzmir'de ezan saat kaçta okunuyor, iftar saat kaçta açılıyor?
19.04.2021Gündem
Konya İmsakiye 2021: Konya İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)
Konya İmsakiye 2021: Konya İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)Konya iftar ve sahur vakitleri bu ilde ikamet eden vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Mübarek Ramazan ayının gelmesi ve ilk sahurların yapılmasının ardından ilk iftar heyecanı da geride kaldı. Konya ilinde ikamet eden vatandaşlar 'Sahur ve iftar vakti saat kaçta?' diye soruyor. İşte 2021 Konya İmsakiyesi, iftar ve sahur vakitleri...
15.04.2021Ramazan
İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için sahur vakti bugün saat kaçta bitiyor? İl il imsak saatleri
İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için sahur vakti bugün saat kaçta bitiyor? İl il imsak saatleriRamazan ayının ilk günü geride kaldı ve sahur, iftar ve imsak vakti aramaları sürüyor. Gece sahura kalkıp niyet edenler, oruçlarını tuttular. Şimdi sıra 2. iftarda.. 81 ildeki yurttaşlar, 'İftar vakti saat kaçta?' sorusunu soruyor. İşte 2021 Ramazan imsakiyesi...
14.04.2021Ramazan
Oruç nasıl tutulur? - Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç anlatıyor
Oruç nasıl tutulur? - Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç anlatıyor11 ayın sultanı Ramazan geldi, hoş geldi. Biz de Müslümanlık için en önemli ay olan Ramazan ayında oruç nasıl tutulur, kimler oruç tutabilir, oruç tutamayanlar Ramazan ayında ne yapabilir, korona virüs testi olmak ya da aşısı yaptırmak orucu bozar mı?" gibi çok sık sorulan soruları Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç'e sorduk, en detaylı yanıtları kendisinden aldık.
14.04.2021Dini Bilgiler
Akşam ezanı saat kaçta, ne zaman 2021? İstanbul, Ankara, İzmir ve il il akşam ezanı saatleri burada...
Akşam ezanı saat kaçta, ne zaman 2021? İstanbul, Ankara, İzmir ve il il akşam ezanı saatleri burada...Akşam ezanının saati araştırılmaya başlandı. Bugün Ramazan ayının ilk günü idrak ediliyor. Müslüman alemi için önemli aylar arasında bulunan Ramazan ayında oruç ibadeti gerçekleştiriliyor. İlk gün oruç tutan vatandaşlar iftar açmak için akşam namazı saatini merak ediyorlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve diğer şehirlerin akşam ezanı saati araştırılıyor. Peki akşam ezanı saat kaçta, ne zaman 2021? İşte il il akşam ezanı vakitleri...
13.04.2021Gündem
Bugün iftara ne kadar, kaç saat kaldı? İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için iftar saatleri...
Bugün iftara ne kadar, kaç saat kaldı? İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için iftar saatleri...İftar vakti ile ilgili aramalar başladı. Ramazan'ın ilk gününde il il iftar saatleri gündemde yer alıyor. 13 Nisan günü ilk oruç tutuluyor. ilk sahura kalkan vatandaşlar yaşadıkları illerin iftar saatlerini araştırıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa iftar vakitleri en çok merak edilenler arasında bulunuyor. Peki, bugün iftar saat kaçta, iftara ne kadar kaldı? İşte, il il iftar saatleri...
12.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 81 ile Ramazan ayı talimatı
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 81 ile Ramazan ayı talimatıDiyanet İşler Başkanlığı, ramazan ayında uyulacak Kovid-19 tedbirleri, camilerde yapılacak ibadetler ve din görevlilerinin uyması gereken kurallara ilişkin il müftülüklerine talimatname gönderdi.
11.04.2021Gündem
Kandil namazı nasıl kaç rekat, nasıl kılınır? Berat Kandili namazı kaç rekat, nasıl niyet edilir? 100 rekatlık berat kandili namazı...
Kandil namazı nasıl kaç rekat, nasıl kılınır? Berat Kandili namazı kaç rekat, nasıl niyet edilir? 100 rekatlık berat kandili namazı...Berat Kandili namazı kaç rekat, nasıl kılınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Berat Kandili gecesine özel bir namaz var mı berat kandili namazı nasıl kılınır sorusuna vatandaşlar yanıt aramaya devam ediyor. Peki Berat Kandili namazı var mı, nasıl kılınır? İşte adım adım Berat Kandili namazı kılınışı...
27.03.2021Gündem
Akşam ezanı bugün saat kaçta okunacak? İl il iftar vakitleri..
Akşam ezanı bugün saat kaçta okunacak? İl il iftar vakitleri..Akşam ezanı bugün saat kaçta okunacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Berat Kandili vesilesi ile binlerce müslüman bugünü oruçlu geçirdi. Akşam ezanının okunmasına sayılı dakikalar kala oruç tutan vatandaşlar ikamet ettikleri illerdeki akşam ezanı vakitlerini araştırmaya devam ediyor. Peki akşam ezanı saat kaçta okunacak?
27.03.2021Gündem
Berat Kandili namazı kaç rekattır, nasıl kılınır ve niyet edilir? 27 Mart Berat Kandili namazı saat kaçta? İşte kılınışı...
Berat Kandili namazı kaç rekattır, nasıl kılınır ve niyet edilir? 27 Mart Berat Kandili namazı saat kaçta? İşte kılınışı...Berat Kandili namazı kılınışı ve rekatı ile ilgili detaylar araştırılıyor. 27 Mart 2021 tarihinde Berat Kandili idrak edilecek. Bu anlamlı ve önemli günü Müslüman dünyası namazlar kılarak ve dualar edilerek ibadetlerle geçirecek. Kandil günü namaz kılacak olan Berat Kandili namazı saatleri, kılınışı ve diğer detayları merak ediyorlar. Peki Berat Kandili namazı nasıl kılınır, saat kaçta? Berat Kandili namazı kaç rekat kılınır?
26.03.2021Gündem
Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?  Miraç Kandili namazı saat kaçta kılınır 2021, okunacak dualar neler?
Miraç Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Miraç Kandili namazı saat kaçta kılınır 2021, okunacak dualar neler?Miraç Kandili namazı ve ibadetleri ile ilgili detaylar merak ediliyor. Miraç Kandili bu gece idrak ediliyor ve Miraç Kandili'nde ibadetler gerçekleştirilecek. Müslüman dünyası için önemli günler arasında yer alan Miraç Kandil'inde namazlar kılınacak. Kandil zamanı "Miraç kandili namazı kaç rekat kılınır?" sorusunun cevabı ve diğer detaylar merak ediliyor. Peki Miraç Kandili namazı nasıl kılınır ve saatleri nedir?
10.03.2021Ramazan
Akşam Zıt Anlamlısı Nedir? Akşamın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Akşam Zıt Anlamlısı Nedir? Akşamın Zıt Anlamı Olan Kelimeler''Şam'' sözcüğünden türetilmiş olan akşam, gündüz ile gece arasındaki zaman dilimidir. Akşam ezanının ve namazının kısaltması olarak da bu kelime kullanılır. Örneğin birisine ''akşam ezanı saat kaçta okunacak'' yerine ''akşam saat kaçta okunacak'' diye sorulur. Akşam zıt anlamlısı nedir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
Akşam ezanı kaçta okunuyor? 18 Şubat Regaip Kandili iftar saatleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana il il iftar saatleri
Akşam ezanı kaçta okunuyor? 18 Şubat Regaip Kandili iftar saatleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana il il iftar saatleriRegaip Kandili, İslam dünyasında bol bol ibadet edilen günlerdendir. Bu mübarek günde oruç tutan vatandaşlar Diyanet iftar saatlerini sorguluyor. İl il iftar saatleri, akşam ezanı vakitleri merak ediliyor. Regaip Kandili vesilesiyle oruçlu olan ve iftarını açacak olan Müslüman alemi için 18 Şubat il il akşam ezanı saatleri...
18.02.2021Gündem
Regaip Kandili namazı kaç rekat, nasıl kılınır ve niyet edilir? Regaip Kandili namazı saat kaçta 2021?
Regaip Kandili namazı kaç rekat, nasıl kılınır ve niyet edilir? Regaip Kandili namazı saat kaçta 2021?Regaip Kandilinde hangi ibadetler edilir İslam aleminde araştırılan konulardan. Regaip Kandili namazı da merakla sorgulanıyor. Recep ayı içerisinde olan Regaip Kandili bugün idrak ediliyor. Bu önemli ve anlamlı gün ibadetlerle geçirilecek. Regaip Kandili'nde namaz kılınışı, kaç rekat olduğu ve zamanı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki Regaip Kandili namazı kaç rekattır ve nasıl kılınır? İşte Regaip Kandili saati ile ilgili ayrıntılar...
18.02.2021Dini Bilgiler
Ramazan ayı hangi güne denk geliyor? Ramazan ayı başlangıç ve bitiş tarihi...
Ramazan ayı hangi güne denk geliyor? Ramazan ayı başlangıç ve bitiş tarihi... Ramazan ayı için geri sayım sürüyor. Mübarek üç ayların içerisinde yer alan Ramazan ayı içerisinde yer alan İslamın beş şartından biri olan oruç ibadetinin de içerisinde yer alması nedeniyle ayrı bir öneme sahip! Bu mübarek ayda binlerce müslüman bir ay boyunca oruç ibadetini yerine getirecek. Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala vatandaşlar Ramazan ayı bu yıl ne zaman başlayacak sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte merak edilen o soruların yanıtları...
9.02.2021Dini Bilgiler

Benzer Haber Etiketleri

oruçramazan2021akşam ezanıiftar

Akşam Ezanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.