Elazığ Depremi

Elazığ Depremi

Son dakika Elazığ depremi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Elazığ depremi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Elazığ depremi haber sayfamızda...

Elazığ Depremi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 360 elazig depremi haberi bulunmuştur.
Yangınların izini silmeye kararlıyız
Yangınların izini silmeye kararlıyızCumhurbaşkanı Erdoğan, yanan evlerin yeniden yapılacağını, tahrip olan ormanların yeniden ihya edileceğini belirterek, “Adeta küllerinden ormanlarımızın doğduğunu göreceğiz” dedi
25.08.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunluluktur
Son dakika: Erdoğan çok net açıkladı: Tercih değil zorunlulukturGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da ‘Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sel ve orman yangınlarına ilişkin "Siyasi parti ayrımı gözetmeden yardım çalışmalarında yer alan tüm belediyelerimize şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 'Gençlerimizin sesine kulak veceğiz' diyen Erdoğan, "Gençlerimizi karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil edeceğiz" dedi. Erdoğan, değişen şartlara ve yükselen toplumsal taleplere göre politika belirlemenin, buna göre adım atmanın belediyeler için tercihten öte zorunluluk olduğunu ifade ederek, "Nasıl Türkiye, dünkü Türkiye değilse şehirlerimizi de artık yeni bir anlayışla geliştirmeli, belki bir kısmını yıkıp yeniden inşa etmeli, büyüme alanlarını tekrar değerlendirmeliyiz." sözlerine yer verdi.
24.08.2021Siyaset
Selin vurduğu Bozkurt'ta kaymakam değişti! İçişleri'nden açıklama
Selin vurduğu Bozkurt'ta kaymakam değişti! İçişleri'nden açıklamaSelin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine sel tecrübesi olan Dereli Kaymakamı Murat Atıcı atandı. Bozkurt Kaymakamı Okan Yenidünya ise Dereli'ye atandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce de, Bozkurt ilçesindeki kaymakam değişimine ilişkin Twitter'daki hesabından açıklama yaptı.
17.08.2021Gündem
Bakanlıktan doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destek
Bakanlıktan doğal afetlerden etkilenenlere 130,4 milyon lira destekAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018'in başından bugüne kadar meydana gelen deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara ulaştırılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hesaplarına 130,4 milyon lira nakdi destek verildiğini bildirdi.
28.07.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz bakanlık olarak, depremle mücadeleyi sadece bir istikbal mücadelesi olarak değil, dahası istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Bir milli güvenlik meselesidir. Hatta terörün ve savaşların bile bu millete yapamadığını, maalesef deprem yapabilir diyoruz." ifadesini kullandı.
16.03.2021Siyaset
Bakanı Kurum, 'Gayrimenkul Sektör Seminerleri'nde konuştu: Genç istihdam şartı getiriyoruz
Bakanı Kurum, 'Gayrimenkul Sektör Seminerleri'nde konuştu: Genç istihdam şartı getiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak, bağlı kuruluşlar ve belediyelerin yapacağı projelerde ihale şartnamelerine, "yeni mezun genç istihdam çalıştırma" şartını getirdiklerini bildirdi.
12.03.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
100 konuttan 57’sinin deprem sigortası var
100 konuttan 57’sinin deprem sigortası var1 - 7 Mart Deprem Haftası’nda Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemini hatırlatan DASK, Türkiye genelinde sigortalılık oranının yüzde 57 olduğunu, Zorunlu Deprem Sigortası ile Türkiye’de 10 milyonu aşkın konutun, güvence altına alındığını açıkladı. DASK Koordinatörü Erdal Turgut, ‘DASK Yaptıran Kazanıyor’ kampanyası başlattıklarını belirterek, 30 Ekim İzmir depreminin ardından hasar dosyalarının yüzde 94’ünü tamamlayan DASK’ın kuruluşundan bu yana ise gerçekleştirdiği hasar ödemesi miktarının 760 milyon TL olduğunu açıkladı.
27.02.2021Ekonomi
İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan etti
İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak’ta “Elazığ Depremi 1. Yıl Dönümü Anma Programı ve Konut Teslim Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, "Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır" dedi. Öte yandan İstanbul için hedefi de açıklayan Erdoğan, 'Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır' dedi.
25.01.2021Haberler
Son dakika... İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan etti
Son dakika... İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan ettiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak’ta “Elazığ Depremi 1. Yıl Dönümü Anma Programı ve Konut Teslim Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, "Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır" dedi. Öte yandan İstanbul için hedefi de açıklayan Erdoğan, 'Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır' dedi.
25.01.2021Siyaset
Elazığ depremi ne zaman, saat kaçta oldu? Elazığ depremi şiddeti kaçtı, kaç kişi öldü?
Elazığ depremi ne zaman, saat kaçta oldu? Elazığ depremi şiddeti kaçtı, kaç kişi öldü?Geçtiğimiz tarihlerde meydana gelen Elazığ depreminin bugün yıl dönümü...Tüm ülkeyi yasa boğan olay, büyük hüzünle anılıyor. Sosyal medyada da gündem konusu olan Elazığ depremi hakkında sorular peş peşe geliyor. Elazığ depremi ne zaman, saat kaçta oldu? Elazığ depremi şiddeti kaçtı, kaç kişi öldü? soruları yoğun ilgi görüyor. 24 Ocak 2020 tarihinde yerel saatle 20.55'te Türkiye'nin Elâzığ ilinde meydana gelen ve başta Elâzığ ve Malatya olmak üzere tüm Doğu Anadolu bölgesini etkisi altına alan merkez üssü Elâzığ'nın Sivrice ilçesine bağlı Çevrimtaş köyü olan ve yaklaşık 22 saniye kadar süren deprem hakkında merak edilenler...
24.01.2021Gündem
Kardeşten destek
Kardeşten destekElazığ depremi sonrası kurulan Afet Platformu üyelerinden İzmir Mağara Araştırmaları Derneği ile Bayraklı Belediyesi arasında işbirliğine imza atıldı.
17.01.2021Ege
Jeoloji Mühendisi Aykan’dan büyük deprem uyarısı!
Jeoloji Mühendisi Aykan’dan büyük deprem uyarısı!TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir İl Sorumlusu Aysun Aykan, Elazığ ve Balıkesir’de yaşanan depremleri değerlendirdi. Aykan Balıkesir-Gökçeyazı Fay segmentine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, bu segmentin 2 bin yıldır kırılmadığını belirtti.
28.12.2020Gündem
Kandilli Rasathanesi Müdürü Özener'den Elazığ depremi açıklaması
Kandilli Rasathanesi Müdürü Özener'den Elazığ depremi açıklamasıBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Elazığ Kavaktepe'de meydana gelen depremin büyüklüğünün 5,6 olduğunu belirterek, "24 Ocakta Sivrice'de meydana gelen depremin artçısı olarak nitelendirebiliriz. Gecikmiş bir artçı olarak da nitelendirebiliriz. Beklenen bir deprem olduğunu söyleyebiliriz. Burada 6 ve üzeri deprem görme olasılığı çok yüksek. Ama her zaman olduğu gibi yine söyleyelim tarih verme şansımız yok" dedi.
27.12.2020Gündem
'Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti'
'Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti'İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Elazığ'da meydana gelen 5.3'lük depremin son 100 yılda kırılmamış fay parçası üzerinde geliştiğini belirtti. Sözbilir, "Kent merkezi ile Sivrice arasındaki 25 kilometrelik genişlik boyunca Doğu Anadolu Fayı'na bağlanan 3 fay parçası yeni depremlerle tetiklenme potansiyeli taşıyor" dedi.
27.12.2020Gündem
Son dakika! Siirt'te depremin ardından ilk görüntüler
Son dakika! Siirt'te depremin ardından ilk görüntülerGelen bir son dakika haberine göre; AFAD Siirt'in Kurtalan ilçesinde 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Kandilli Rasathanesi'nden de ilk açıklama geldi. Deprem, Diyarbakır ve Batman gibi çevre illerde de hissedildi. Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, "Siirt ve Kurtalan ilçe merkezinde hasar yok. Ekiplerin kırsalda araştırması sürüyor." dedi.
3.12.2020Gündem
Son dakika! Siirt'te şiddetli deprem
Son dakika! Siirt'te şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre; AFAD Siirt'in Kurtalan ilçesinde 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Kandilli Rasathanesi'nden de ilk açıklama geldi. Deprem, Diyarbakır ve Batman gibi çevre illerde de hissedildi.
3.12.2020Gündem
Deprem tedirginliği ‘sigorta’ bilincini artırıyor
Deprem tedirginliği ‘sigorta’ bilincini artırıyorBeklenen büyük İstanbul depremi vatandaşı tedirgin ediyor. Bu tedirginliğin deprem sigortası oranına etki ettiğini belirten Ak Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya; “1999’daki Büyük Marmara Depremi, sonrasında yaşanan depremler, İstanbul’da beklenen büyük deprem ve ülkemizin de deprem ülkesi olmasından hareketle bunun sigortalılık bilincini artırdığını görüyoruz. 24 Ocak’taki Elazığ Depremi’nde deprem öncesi deprem sigortalarının oranı yüzde 37 civarındayken, deprem sonrasında yüzde 51’ler seviyesine çıktı. Demek ki, deprem yaşandıkça vatandaşlarımız nezdinde bir tecrübe oluşturuyor ve sigorta bilincini tetikliyor” diye konuştu.
24.11.2020Sigorta
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! Terörist itiraf etti
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! Terörist itiraf ettiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye kendi iç güvenliğini temin noktasında önemli bir kapasite üretti, terörle mücadeleden asayişe kadar hiçbir noktada açık vermedi ve temin ettiği bu iç güvenlik kapasitesi sayesinde çevresindeki alanlara güvenlik ihraç etti." dedi.
17.11.2020Siyaset
Bakan açıkladı! Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor
Bakan açıkladı! Yatırımlar hız kesmeden devam ediyorBakan Karaismailoğlu, "Yatırımlarımız hiçbir zaman hız kesmeden devam ediyor. Pandemi döneminde 5,7 milyar dolar yatırım yaptık. 5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B'yi ise Haziran 2021 gibi planlıyoruz. 5B ile internet hızı 56 gigabayta çıkacak. " dedi.
12.11.2020Ekonomi
Son dakika: Deprem mi oldu? 10 Kasım Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...
Son dakika: Deprem mi oldu? 10 Kasım Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu sorusu vatandaşlar tarafından sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ülkemizde 2020 yılı içerisinde birçok deprem meydana geldi. Meydana gelen depremlerin büyük çoğunluğunda can ve mal kaybı yaşanmazken 24 Ocak'ta meydana gelen Elazığ depremi ve 30 Ekim'de meydana gelen İzmir depreminde onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti. Peki Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu. İşte son depremler listesi...
10.11.2020Gündem
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Celal Çelik'e suç duyurusu
Son dakika... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Celal Çelik'e suç duyurusuDiyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 10 ay önce irad ettiği bir hutbedeki ifadelerinin bağlamından koparılarak yeniden gündeme getirilmesi üzerine açıklama yaptı.
2.11.2020Gündem
Deprem profesörü 10 ay önce böyle uyarmıştı!
Deprem profesörü 10 ay önce böyle uyarmıştı!BEÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, aylar öncesinde Elazığ depremi sonrası açıklamalarda bulunarak 2020 ve 2021 yıllarında 5 ve üzeri depremlerin önceki yıllara göre daha fazla yaşanabileceğini ifade etmişti.
30.10.2020Gündem
Son dakika: LPG'li araçlarla ilgili önemli karar! Bakan açıkladı...
Son dakika: LPG'li araçlarla ilgili önemli karar! Bakan açıkladı...Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "(Elazığ depremi) İlk konutlarımızı Sürsürü'de bitirdik, teslimlerini gerçekleştireceğiz. Bu yıl sonuna kadar 8 bini Elazığ'da, 2 bini Malatya'da olmak üzere 10 bin konutumuzu bitirip vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." dedi. Otopark Yönetmeliği ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, "Muayeneleri yapılan, uygun olan LPG'li araçlar AVM otoparklarına girebilecek."dedi.
17.09.2020Ekonomi
Nusret Gökçe'den yardım çağrısı
Nusret Gökçe'den yardım çağrısıNusr-Et’in ortaklarından Nusret Gökçe, Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından Lübnan halkına destek olmak amacıyla ‘Biz Bir Aileyiz’ sloganıyla uluslararası bir yardım kampanyası başlattı.
5.09.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

depremelazığistanbuldeprem mi olduson depremler

Elazığ Depremi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.