İzmir Deprem

İzmir Deprem

Son dakika İzmir deprem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İzmir deprem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İzmir deprem haber sayfamızda...

İzmir Deprem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.495 izmir deprem haberi bulunmuştur.
İzmir’in deprem planı
İzmir’in deprem planıDokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM), Bütünleşik İzmir Deprem Master Planı’nı (BİZDEMAP) hayata geçirecek.
16.04.2021Ege
İzmir deprem konutları ne zaman verilecek? İzmir deprem konutları nereye yapılacak?
İzmir deprem konutları ne zaman verilecek? İzmir deprem konutları nereye yapılacak?İzmir deprem konutları ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni'nde konutlarla ilgili açıklama yaptı. Peki İzmir deprem konutları ne zaman verilecek ve nereye yapılacak?
22.02.2021Gündem
Son dakika haberleri: Evi olanlar dikkat! Kiraya verilemeyecek
Son dakika haberleri: Evi olanlar dikkat! Kiraya verilemeyecekÇevre ve Şehircilik Bakanlığı riskli binalar için kapsamlı bir çalışma başlattı. Hasarlı, yıkılma riski bulunan binalarda ev sahiplerinin kendisinin oturmadığını ancak bunların kiraya verildiği tespit edildi. Bakanlık ilgili binalara sıkıntıların giderilmesi için süre tanıyacak, aksaklıklar giderilmeden binalar kiraya verilemeyecek.
23.01.2021Ekonomi
'Bayraklı’yı biz seçmedik'
'Bayraklı’yı biz seçmedik'Folkart Başkanı Mesut Sancak, yıkılan binaların 1999’dan önce inşa edildiğini söyledi, ”Kulelerimizin bu bölgede olması tesadüf değil. Bilimin bugün geldiği noktada her zemine inşaat yapılabilir” dedi.
18.11.2020Ege
Son dakika: Tek kelimeyle rezalet! Enkaz altındaki Ayda bebekle dalga geçti
Son dakika: Tek kelimeyle rezalet! Enkaz altındaki Ayda bebekle dalga geçtiİzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalanların yaşadıklarını kurgulayan bir TikTok kullanıcısının paylaştığı video sosyal medyada tepki çekti.
11.11.2020Gündem
Son dakika: Deprem mi oldu? 10 Kasım Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...
Son dakika: Deprem mi oldu? 10 Kasım Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu sorusu vatandaşlar tarafından sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ülkemizde 2020 yılı içerisinde birçok deprem meydana geldi. Meydana gelen depremlerin büyük çoğunluğunda can ve mal kaybı yaşanmazken 24 Ocak'ta meydana gelen Elazığ depremi ve 30 Ekim'de meydana gelen İzmir depreminde onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti. Peki Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu. İşte son depremler listesi...
10.11.2020Gündem
Son dakika: Deprem mi oldu? AFAD 9 Kasım son depremler listesi...
Son dakika: Deprem mi oldu? AFAD 9 Kasım son depremler listesi...Deprem mi oldu sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 30 Ekim'de İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından çok sayıda vatandaşımız enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti. Aktif fay hatları üzerinde yer alan ülkemizde meydana gelen depremler AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından listelenmeye devam ediyor. AFAD son depremler listesine göre sabah saatlerinde İzmir'in Seferihisar açıklarında 3.6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Ege Denizi açıklarında sabah saatlerinden bu yana birçok deprem meydana geldi.
9.11.2020Gündem
İZMİR GERÇEĞİ: Plan var uygulama yok!
İZMİR GERÇEĞİ: Plan var uygulama yok!17 Ağustos 1999 depreminden bir ay önce önde gelen deprem uzmanları İzmir’in “Deprem Master Planı”nı hazırladı, Türkiye’nin ilk deprem senaryo metni de oluşturuldu. Binaların yüzde 12’sinin olası depremde ağır hasar alacağı uyarısı kağıt üzerinde kaldı
8.11.2020Gündem
İş dünyası kenetlendi
İş dünyası kenetlendiMeslek odalarının ‘Birlikten İzmir Doğar’ kampanyasına Folkart’tan 2 milyon lira destek geldi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da, oda başkanlarıyla Soyer’i ziyaret etti, depremin yaralarını sarmaya hazır olduklarını belirtti
7.11.2020Ege
DEÜ, bilimle önlem alıyor
DEÜ, bilimle önlem alıyorDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar; Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Özden, Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akgün ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Utku ile bir araya geldi.
6.11.2020Ege
Göztepe taraftarı Ali Çağın Kaygusuz toprağa verildi
Göztepe taraftarı Ali Çağın Kaygusuz toprağa verildiİzmir'i sarsan 6.6 şiddetindeki deprem felaketinde Bayraklı'da oturduğu apartmanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden Göztepe taraftarı Ali Çağın Kaygusuz son yolculuğuna uğurlandı.
2.11.2020Göztepe
Depremden zarar gören hayvanlar için destek hattı kuruldu
Depremden zarar gören hayvanlar için destek hattı kurulduİzmir Veteriner Hekimler Odası koordinasyonunda Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği ve Royal Canin’in destekleri ile depremden zarar gören hayvanlar için fayda eksenli bir destek programı başlatıldı
2.11.2020Evcil Hayvan
Son dakika: Tek kelimeyle rezalet! İzmir'deki deprem bölgesine gelen 9 kişi yakalandı
Son dakika: Tek kelimeyle rezalet! İzmir'deki deprem bölgesine gelen 9 kişi yakalandıGelen son dakika haberine göre; İzmir’i vuran 6.6 büyüklüğündeki depremde en büyük hasar Bayraklı ilçesinde yaşandı. İzmir’den yansıyan görüntüler Türkiye’yi yasa boğarken, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Bayraklı’da yıkılan sekiz katlı Rıza Bey Apartmanı örneği üzerinden önemli tespitlerde bulundu. İzmir'den gelen son kare ise kurtarma ekiplerinin psikolojisini gözler önüne serdi. Öte yandan depremden sonra İzmir'e hırsızlık amacıyla geldiği belirlenen 9 şüpheli yakalandı.
1.11.2020Gündem
Ocak ayında uyarı geldi
Ocak ayında uyarı geldiİnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Birinci Derece Deprem Kuşağı’nda yer alan kentteki yapı stoku ve güvenli yapıların özellikleri ile ocak ayında açıkladığı raporda, “650 bin binanın 75 bini, 7 ve üzerinde bir depremde kullanılmaz hale gelecek” ifadeleriyle uyarıda bulunmuştu.
1.11.2020Ege
Dünyadan destek mesajları yağdı
Dünyadan destek mesajları yağdıİzmir’de meydana gelen depremin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu arayan ve sosyal medya üzerinden mesaj paylaşan çok sayıda ülkenin dışişleri bakanları ile misyon ve misyon şefleri, taziye ve geçmiş olsun dileğinde bulunarak, Türkiye ile dayanışma vurgusu yaptı...
1.11.2020Siyaset
Enkazdan köpeği ile çıkarılmıştı... Bakan Koca'dan İnci'ye ziyaret
Enkazdan köpeği ile çıkarılmıştı... Bakan Koca'dan İnci'ye ziyaretSağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İzmir depreminde enkazdan çıkarılan İnci Okan'ı Ege Üniversitesi Hastanesinde ziyaret etti.
1.11.2020Gündem
MEB son dakika: İzmir'de okullar tatil mi? Okullar ne zaman açılacak?
MEB son dakika: İzmir'de okullar tatil mi? Okullar ne zaman açılacak?İzmir'de okullar tatil mi? 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6.6'lık depremin ardından İzmir'de okullar tatil oldu mu, vatandaşlar araştırıyor. Milli eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Peki, okullar tatil edildi mi?
31.10.2020Gündem
Son dakika: Depremden 17 saat sonra çifte mucize!
Son dakika: Depremden 17 saat sonra çifte mucize!İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından, Gülçin Aykut Soydan isimli vatandaş yaklaşık 16 saat sonra yaralı kurtarıldı. Yaklaşık bir saat sonra ise çifte mucize haberi geldi! Hülya Özmet ve 16 yaşındaki İnci Okan, enkazdan 17 saat sonra yaralı kurtarıldı. Öte yandan Bayraklı, Mansuroğlu Mahallesi’nde bulunan Doğanlar Apartmanı’nda kurtarma ekipleri çalışıyor. Bölgeden gelen son dakika bilgisine göre enkaz altındaki anne ve 4 çocuğuna ulaşıldı. Ekiplerin kurtarma çalışması devam ediyor.
31.10.2020Gündem
Bakanlar İzmir'de son durumu aktardı: 9 binada çalışmalar sürüyor
Bakanlar İzmir'de son durumu aktardı: 9 binada çalışmalar sürüyorÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İzmir 112 Acil Çağrı Merkezinde açıklamalarda bulundu.
31.10.2020Gündem
Son depremler listesi! İzmir'de kaç büyüklüğünde deprem oldu? İşte son dakika gelişmeleri...
Son depremler listesi! İzmir'de kaç büyüklüğünde deprem oldu? İşte son dakika gelişmeleri...İzmir'de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'de yaşanan deprem sonrası Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında da 30 Ekim tarihinde saat 18.14'te bir deprem yaşandı. Depremin büyüklüğü ve son dakika detayları merak konusu. Peki Aydın'da kaç büyüklüğünde deprem oldu? İşte son depremler listesi...
30.10.2020Gündem
Son dakika | İzmir Seferihisar açıklarında deprem! Manisa, İstanbul Bursa, Balıkesir'de de hissedildi! AFAD son depremler listesi...
Son dakika | İzmir Seferihisar açıklarında deprem! Manisa, İstanbul Bursa, Balıkesir'de de hissedildi! AFAD son depremler listesi...İzmir Seferihisar açıklarında 6.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem İzmir'in birçok ilçesinde hissedildiği açıklanırken CNN Türk'ün canlı yayınına katılan Tunç Soyer 20'ye yakın binanın yıkıldığına dair ihbarın geldiği açıklamasını yaptı. İzmir'de meydana gelen deprem İstanbul, Bursa, Manisa, Balıkesir gibi birçok ilçede hissedildi. Yaşanan depremin Ege Denizi açıklarında meydana geldiği ve 6.8 şiddetinde olduğu bilgisi paylaşıldı. İşte İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depreme ilişkin son detaylar...
30.10.2020Gündem
Son dakika - İzmir'deki deprem sonrası spor dünyasından geçmiş olsun mesajları!
Son dakika - İzmir'deki deprem sonrası spor dünyasından geçmiş olsun mesajları!İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem sonrası TFF, kulüpler ve sporcular geçmiş olsun mesajları yayınladı. Deprem sonrası TFF 4 maçı erteledi.
31.10.2020Süper Lig
Pakistan'dan Türkiye'ye 'geçmiş olsun' mesajı
Pakistan'dan Türkiye'ye 'geçmiş olsun' mesajıPakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Ege Denizi'nde meydana gelen deprem ve Türkiye'de enkaz altında kalanlarla ilgili haberlerden derin üzüntü duyulduğu bildirildi.
30.10.2020Dünya
TJK'dan depremden etkilenen vatandaşlar için anlamlı hareket
TJK'dan depremden etkilenen vatandaşlar için anlamlı hareketTürkiye Jokey Kulübü (TJK), Ege Denizi’nde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için İzmir Buca’da bulunan Şirinyer Hipodromu’nun konaklama ve ihtiyaçlar için açık olacağını açıkladı.
30.10.2020Diğer
Son dakika: Göztepe –  Alanyaspor maçı İzmir depremi nedeniyle ertelendi
Son dakika: Göztepe – Alanyaspor maçı İzmir depremi nedeniyle ertelendiTürkiye Futbol Federasyonu İzmir’deki deprem nedeniyle Süper Lig'deki Göztepe – Alanyaspor maçı da dahil 4 maçın ertelendiğini duyurdu.
30.10.2020Süper Lig

Benzer Haber Etiketleri

izmir depremizmirSon dakikadepremege

İzmir Deprem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.