R

Mikroplara karşı kendinizi koruyun!
Bağışıklık sistemini güçlendirmek için
4 adımda Kara Mürver’i keşfedin!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Kış soğuklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde solunum yolu hastalıkları, grip, nezle gibi pek çok hastalıkta artış görülüyor. Solunum yoluyla hızla yayılan bu hastalıklara karşı kendimizi korumanın yolu bağışıklık sistemini desteklemekten geçiyor. Son dönemde bağışıklık denildiğinde akla ilk olarak Kara Mürver bitkisi geliyor. Uzm. Dyt. Olcay Barış, Kara Mürver’in faydalarını ve bağışıklık sistemine nasıl destek verdiğini sizin için açıkladı. İşte detaylar…

Kara Mürver İle Mor Defans

Mevsim geçişlerinde karşılaştığımız ısı değişiklikleri ve ani değişen hava şartları vücudumuzun bağışıklık sistemini zayıflatarak sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle sonbahar-kış dönemi, solunum yolu rahatsızlıkları, grip,nezle, alerjik hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar gibi birçok rahatsızlığı da beraberinde getirmektedir.

Bağışıklık sistemini ayakta tutmak için iyi bir beslenme kadar, gıda takviyeleri kullanmak, iyi uyumak ve stresten uzaklaşmak da oldukça önemlidir. Ancak tüm bunlara dikkat ederek bağışıklık sistemimizi koruyabilir ve hastalıklardan korunabilirsiniz.

Kara Mürver Nedir?

Bağışıklık sisteminin desteklemesinde önemli bir yere sahiptir. Kara mürver sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda grip virüsünü de doğrudan baskılamaktadır. Olgunlaşmış Kara Mürverin uzun yıllardır geleneksel tıpta bronşit, öksürük, diş ağrısı, baş ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonları gibi birçok hastalıktan korunmak için kullanılmıştır. Güçlü Antienflamatuar ve Antioksidan özellikler içermektedir.

Kara Mürver içeren ürünlerin hepsinden aynı etkiyi göremeyebilirsiniz. Beklenen etkiyi almak için Standardize ve Patentli formülasyon tercih etmelisiniz.

Faydaları Saymakla Bitmiyor

• Vücuda rahatlık vererek sinirleri yatıştırır.
• Vücut direncini arttırır.
• Balgam söktürücü özelliği vardır.
• Soğuk algınlığı ile baş edici özellik taşır.
• Terletme özelliği ile vücuttan toksin atımını sağlar.
• Nezle, girip gibi soğuk algınlığı hastalıklarının iyileşmesini sağlar.

Etki Mekanizması

Standardize ve Patentli Kara mürver içeriği sayesinde üçlü etki mekanizmasına sahip Sambucol gıda takviyesi, bağışıklık sistemini güçlendirirken solunum yolu enfeksiyonlarına karşı da bir kalkan oluşturarak kişiyi hastalıklara karşı korur. Hatta hasta olduğunuzda bile gribal enfeksiyonların ağır seyreden semptomlarını azaaltarak grip süresini 3 gün kısaltır.

Sambucol, klinik çalışmalarla kanıtlanmış, 3 yaş ve üzerine kullanıma uygun tarım bakanlığı onaylı takviye edici gıdadır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için mor defans oluşturmayı ihmal etmeyin. 

Sambucol nedir?

Sambucol®, dünyaca ünlü virolog Madeline Mumcuoğlu tarafından keşfedilen bitkisel içerikli takviye edici gıdadır. Ürün ticari hale gelmeden önce 20 yıllık bir ar-ge sürecinden geçmiştir.

Sambucol®, Avusturya'da yetiştirilen sadece ve sadece Sambucol®’ ün kullanımına patentli Hasberg kültürü ile elde edilen Avrupa Kara Mürverinin küçük, sulu ve taneli olgun meyvelerinden standardize edilerek elde edilen, bir preparattır.
Patentli Antivirin içeren bir bitkisel gıda takviyesidir.
Formülasyonu patentlidir.
Sambucol®;kara müver, C vitamini ve çinko içeren takviye edici gıdadır.*

C Vitamini ve Çinko bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.**

*2 Mayıs 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 28635 sayılı Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Yönetmelik gereğince Sambucol ilaç değildir, takviye edici gıdadır.
**26 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 29960 sayılı Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği gereğince.

Sambucol dünyada 40'dan fazla ülkede eczane raflarındadır.
Sambucol'u Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz!

Detaylı bilgi için burayı tıklayınız!