R

Evinizi Ev ve Eşya Sigortasına emanet etmeniz için geçerli 4 neden

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Evden her çıkışında etrafı birkaç kez kontrol etmeden çıkamayan ve çıktıktan sonra bile içi rahat etmeyenlerden misiniz? Gündelik yaşam içerisinde beklenmedik birçok olay ve durumla karşılaştığımızı düşünürsek aslında haklı olabilirsiniz. Riskleri veya bu risklerden doğan zararı azaltmanın formülü ise ev ve eşyalarımıza sigorta yaptırmaktan geçiyor. Peki, Ev ve Eşya Sigortası ne gibi avantajlar sağlıyor? Gelin, yakından inceleyelim…

Geniş bir kapsam alanı

Evde oluşabilecek hasarlar sadece ev içinde gerçekleşmeyebilir. Doğa olayları, yangın, hırsızlık, elektrik ve su tesisatına bağlı hasarlar gibi dışarıdan gelen durumlara karşı da tedbirli olmak gerekir. Bu nedenle eve sigorta yaptırırken poliçenin kapsam alanının daha geniş tutulması önerilir. Ev ve Eşya sigortası, bu düşünceden hareketle evin içi ve apartmanın ortak kullanım alanları da dâhil olmak üzere sigorta sahibi ve ailesinin maruz kalabileceği tüm fiziki ve doğrudan zararları karşılamayı içerir. Eğer sigorta sahibinin evinden kaynaklı problem komşu daireleri de etkiliyorsa söz konusu sigorta komşuların zararlarını da teminat altına alarak geniş bir güven alanı sağlar.

Kiracılar da yaptırabiliyor

Ev ve Eşya Sigortası yaptırabilmek için ev sahibi olma şartı aranmıyor. Eğer ev sahibiyseniz hem evinize hem de eşyalarınıza sigorta yaptırabiliyorsunuz. Şayet kiracı iseniz sadece eşyalarınız için sigorta talebinde bulunabiliyorsunuz. Böylelikle ister ev sahibi olun ister kiracı, evinizi ve eşyalarınızı yangın, hırsızlık, su baskını ve deprem gibi pek çok riske karşı koruma altına alabiliyorsunuz.

İhtiyaca göre seçenekler

Hiç kimse yılların emeğiyle aldığı ev ve eşyalarının zarar görmesini ve hatta kullanılmaz hale gelmesini istemez. Ancak hayatta her şey mümkün. İleride üzülmemek için tedbiri önceden almakta fayda var. Arızalanma, çalınma, kaybolma ve bozulma gibi ev içinde huzursuzluğa neden olabilecek her türlü olumsuzluk Ev ve Eşya Sigortası ile çözüme kavuşur. Burada önemli olan sigorta sahibinin kapsam alanını kendi ihtiyaçlarına uygun karar vermesidir.

7/24 Ambulans Hizmeti

Ev ve Eşya Sigortası denildiğinde akıllara sadece maddi hasarlar gelmemelidir. Beklenmeyen bir olumsuzluk durumunda önce sigorta sahibini ve çevresini merkeze alan Ev ve Eşya Sigortası, ihtiyaç durumunda 7/24 ambulans hizmetini ücretsiz olarak karşılar.

Ev sahipleri ve kiracılar için tam güvence sağlayan Aksigorta Ev ve Eşya Sigortası ile eviniz ve değer verdiğiniz eşyalarınız her zaman güvende!

Detaylı bilgi için tıklayınız