R

İşimden memnun değilim diyenler için 5 yeni meslek önerisi

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Şu an yaptığınız işten memnun olmayabilirsiniz. İşte böyle hislerle hayatınızı sürdürmektense ilginizi çeken, yaparken hem zevk alacağınız hem de hayatınızı sürdürebileceğiniz yeni mesleklere yelken açmak isterseniz sizin için beş farklı ve popüler meslek önerimiz var.

Oyun Terapistliği

Oyuncaklar çocukların iletişim kurdukları temel araçlardan biriyken oyunlar ise çocukların tamamen kendilerini ifade etme şekilleridir.  Oyun terapisi sadece çocuklarla ilgili değil aynı zamanda yetişkinler oluyor. Ebeveynler veya aile büyükleri de oyun terapisi yoluyla çocuklarla nasıl iletişime geçebileceklerine dair bütüncül bir yaklaşım sunuyor.

Oyun Terapisi online eğitim programını keşfet.

Masal Terapistliği

Masal terapisi, hem çocuklar hem de yetişkinler için kullanılan terapi tekniklerinden biridir. Masallar üzerinden içsel yolculuklar, davranış değişikliklerinin sağlanması ve duygusal durumun ifade edilebilmesi için destek sağlamak hedeflenir. Bu program, hangi yaş gruplarına, ne tür masallar üzerinden ne şekilde çalışmaların yapılabileceğine dayanır.

Masal Terapistliği online eğitim programını keşfet.

Öğrenci Koçluğu

Geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla, bugünün öğrencilerine yol gösterici olmak isterseniz bu meslek tam size göre. Öğrencileri bir yerden başka bir yere taşımak yani temelde performanslarını geliştirmelerinde yardımcı olmayı kapsıyor. Öğrenciyi kendi hedefleri doğrultusunda hem sınavlarda hem de gündelik hayatlarda kullanabilecekleri stratejileri veya karşılaşabilecekleri sorunları ve bunları nasıl aşabileceğiyle ilgilidir.

Öğrenci Koçluğu online eğitim programını keşfet.

Yaşam Koçluğu

Kişinin farkındalığını artırarak hayatında kendi yönünü bulmasına yardımcı olmaya çalışmaktır. Hayatında bazı sorunları olan danışanları, doğru farkındalığı yaratarak doğru yola sevk etmek; kendi hedeflerin ulaşmasını sağlamakta yaşam koçluğunun önemi büyüktür. Yaşam koçluğu eğitimi hem kişisel farkındalığınızı artırırken hem de daha sonra danışanlarla görüşeceğiniz alanlara dair doğru soruları sorma sanatıdır.

Yaşam Koçluğu online eğitim programını keşfet.

NLP Uzmanlığı

Hayatımızı üç boyutlu beş duyuyla deneyimlediğimizi biliriz. Sahip olduğumuz bu beş sensörle hayatı kodlarız. İşte bu duyularımızı ve sinir sistemimizi kullanarak hayatımıza dair dönüştürmek istediğimiz her şeyi NLP uygulamalarıyla fayda sağlayacak şekilde dönüştürür. Yani NLP, insanların kendi karar verme kabiliyetlerini ortaya çıkaran, hayatlarının ipini eline almak isteyenlere yol gösterme mesleğidir.

NLP Uzmanlığı online programını keşfet.