Kadınların vazgeçilmez

mücevherlerinden olan

pırlantayı keşfediyoruz

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Dünyadaki en genç pırlantanın 900 yaşında olduğunu biliyor muydunuz? Dünden bugüne mücevherler sevginin ve sadakatin sembolü olarak aktarılmıştır. Pırlanta kelimesinin köklerine inildiğinde Yunan dilinde “fethedilemez” anlamına geliyor olması da bu geleneği destekliyor. Gelin hep beraber dünyanın en değerli olan mücevherlerinden olan pırlantayı keşfedelim.  

Baget kesim pırlanta yüzükler

Pırlantanın en şık ve modern kesimlerinden olan baget kesim yüzükler; dikdörtgen, çubuk ya da köşeli olabiliyor. Pırlantanın en zarif hali olarak görülen baget pırlantalar, çoğunlukla 14 kesim yüzeyine sahip olduğundan içerisinde diğer taşlara oranla da fazla iz barındırıyor.

Pırlanta şans kolyeleri

Şansını yanından hiç ayırmak istemeyen kadınlar, boyunlarında pırlanta şans kolyesi taşımayı tercih ediyor. Kendinize alabileceğiniz en güzel hediyelerden olan pırlanta kolyeler, birbirlerinden farklı modeller ve zincir seçenekleriyle size sonsuz bir mücevher dünyası sunuyor.

Işıl ışıl tamtur yüzükler

Klasik alyans ve tek taş yüzük takmak istemeyen, sıra dışı ve zarif tamtur yüzükler pırlantanın yüzüğü çevrelediği modellerde karşılık buluyor. Işıl ışıl taşların parıltısı çok şık bir görünüm sunuyor. Aşkın ve sevginin sonsuzluğuna işaret eden tamtur yüzükler, günümüzde birçok kadının tercihi oluyor.

Tektaş ve beştaş pırlanta yüzükler

Sol elin dördüncü parmağına yüzük takma geleneği Eski Mısırlılara kadar dayanıyor. “Vena Amoris” denilen aşk damarının, parmaktan doğrudan kalbe ulaştığına olan inanç günümüze kadar geliyor. Birbirinden farklı seçenekleri olan tektaş ve beştaş pırlanta yüzüklerin, günümüzde evliliğin sembolüne dönüşüyor. Eşsiz, klasik, sade ya da gösterişli birçok modeli olan yüzüklerin, tercih aşamasının pek kolay olmadığını da söylemek gerekiyor.

Göz kamaştıran su yolu bileklikler

Tamtur yüzükler gibi ince ve değerli bir zincirler birbirine bağlanan pırlanta taşlardan oluşan su yolu bileklikler, özellikle sade ve şık kadınların tercihi oluyor. Zamansız tasarımları bileğinde taşımak isteyen kadınlar, su yolu bileklikleri günlük hayatında da sıkça kullanıyor.