R

Pandemi döneminde A’dan Z’ye estetik cerrahi hakkında bilinmesi gerekenler

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de insanların günlük hayatlarındaki alışkanlıklarını ve tercihlerini değiştirdi. Özellikle kısıtlamaların yapıldığı dönemde estetik cerrahi de bu değişikliklerden etkilendi. Estetik cerrahi ve benzeri operasyonlara ilgi koronavirüsün ilk günlerinde azalırken; kısıtlamaların kalkmasıyla yeniden gündemdeki yerini aldı. Çeşitli araştırmalara göre; kısıtlamaların kalkmasının ardından bir önceki yıla göre arama sorgularında estetik cerrahi ve diğer uygulamalarda artış oldu.

Pandemi sırasında estetik cerrahi

Kısıtlamalar sırasında çoğu kişi saç ve tırnak gibi bakım ihtiyaçlarını evde gidermeye çalıştı. Ancak, botoks, dolgu işlemleri gibi uygulamalar için estetik hastaneleri ve deneyimli uzmanlara ihtiyaç duyulması kaçınılmazdı. O nedenle kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra ilk ziyaret edilen yerlerden birinin estetik hastaneler olduğunu söylemek abartı olmaz. Şirketlerin evden çalışma kararı alması ile işe ara vermeden estetik ameliyat sonrası iyileşme sürecini geçirilmesi ameliyata karar vermekte çekimser olanların bile karar vermesini kolaylaştırdı.

Botoks gibi uygulamaların yanı sıra estetik cerrahi uygulamalara da kısıtlamalardan sonra oldukça yoğun bir ilgi gösteriliyor. Ancak hastaların, hem kendileri hem de sağlık personeli için uygulanması gerekenler önlemlere dikkat etmesi gerekiyor. Aynı zamanda sağlık ve güvenlik standartlarına en çok önem veren ve uyan sağlık kuruluşlarını tercih edilmesi önemli kazanıyor.

Estetik operasyon sürecinde dikkat edilmesi gerekenler

Estetik operasyon ya da cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamaları tercih edecek hastaların dikkat etmesi gereken bazı konuları derledik.

- Eğer mümkünse doktorunuzla online görüşme yapabilirsiniz.
- Tercih ettiğiniz hastanede personel ve hastaların kapsamlı COVID-19 taraması yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz. Bu uygulama sadece sağlık güvenliğine önem veren hastanelerde yapılıyor o nedenle hastane seçiminde karar verirken de bu konuya önem vermelisiniz.
- Hastane ziyareti gereken durumlarda randevu alarak gitmeli ve randevu saatinize uymalısınız.
- Hastane ziyaretlerinizi mutlaka maskeli ve sosyal mesafenizi koruyarak gerçekleştirmelisiniz.

Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği rehberler doğrultusunda, öncelikli olarak hastanemize giriş yapan tüm hastalarımıza ve personelimize ateş ölçümü yapılıyor.

Operasyon ve korona sürecinde aldığımız önemler hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz

Detaylı bilgi için tıklayınız