Geri Dön
KobiKOBİ’ler için e-ihracat çağı

KOBİ’ler için e-ihracat çağı

E-ihracatçı KOBİ’ler artarken onlara hizmet veren firmalar da çeşitleniyor. Soycan Şirketler Grubu, Cag Logistics ile KOBİ’lere e-ihracatta uygun fiyatla uçtan uca hizmete hazırlanıyor.

KOBİ’ler için e-ihracat çağı

 

EBRU SUNGUR - Pandemi, aslında ne kadar küçük bir dünyada yaşadığımızın bir kanıtı oldu. Sadece salgının yayılma hızı değil, dünyanın eve kapandığı dönemde ticaretin hızla dijitalleşmesi de birbirimize aslında ne kadar ‘bağlı’ olduğumuzu gösterdi. Bundan iki yıl önce yurt içi e-ticareti düşündüğünde bile gözü korkan pek çok KOBİ, bugün e-ihracatçı ya da buna başlamak için ciddi planlar yapıyor.

Elbette lojistik sektörünün bu gelişmelere hızla ayak uydurması da KOBİ’lerin elini güçlendiriyor. Uçtan uca hizmetlerle bugün örneğin Şile’de geleneksel tezgahında dokuduğu kumaşla gömlek üreten bir KOBİ’nin ürünlerini birkaç gün sonra dünyanın öbür ucunda bir tüketici giyebiliyor.

Farklı sektörlerin yanı sıra lojistik sektöründe de faaliyet gösteren Soycan Şirketler Grubu da gelecek yıldan itibaren e-ihracatçı KOBİ’lere hizmet vermeye hazırlanıyor. Bu hizmeti Cag Logistics ve Sarpedon Global Trade şirketleri üzerinden vermeyi planladıklarını belirten Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, şunları söyledi:

“Cag Logistics ve Sarpedon Global Trade’in entegre yazılım ve uygulamalarıyla KOBİ’lere uçtan uca e-ihracat ve lojistik desteği vereceğiz. Yazılım ve mobil uygulamalar üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Firmalar uygulama üzerinden kargo siparişi verebilecek, kargo durumlarını anlık takip edebilecek ve ödemelerini gerçekleştirebilecek.”

Alternatifli paketler

Yılmaz Soycan şu bilgileri verdi:

“KOBİ’lere işlerinin tüm aşamalarında ihracat-ithalat-gümrükleme-tahsilat-uygunluk vb gibi tüm ihtiyaçlarına uygun alternatifli paketler sunulacak. İmalathaneden müşteriye teslimine kadar lojistik ihtiyaçlarında hasarsız ve hatasız uygun çözümler... Vermeyi planladığımız güvenli depo hizmetleri ve kendi CRM programımız ile depolama masrafı ve yazılım maliyetlerinden kurtulacaklar. Maliyetlerinde ciddi oranda tasarruf sağlayacaklar.”

KOBİ’ler için e-ihracat çağı

Cazip fiyat

Söz konusu hizmeti 2022 yılında başlatmayı planladıklarını dile getiren Soycan şöyle devam etti:

“Amazon’da vendor satıcı avantajından yararlanarak KOBİ’leri bu pazara entegre ederek satışlarına da destek vereceğiz. Fiyatlarımız diğer kargo firmalarına göre daha uygun ve cazip olacak. Özellikle Amerika, İngiltere ve Almanya pazarlarına yönelik avantajlı fiyatlarla fulfillment hizmet vereceğiz.”

3 bini aşkın TIR 450 tedarikçi

Soycan Şirketler Grubu’nun tedarik zinciri ve lojistik yönetimi alanındaki şirketi Cag Logistics, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Balkan ülkelerinde uluslararası karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu taşımacılığı ile intermodal, proje ve 4PL taşımacılığı ile tedarik zinciri yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor. 3 binin üzerinde tır ve 450 adet tedarikçisi ile uluslararası demiryolu ve karayolu taşımacılığında yıllık ortalama 150 bin ton yük taşıyan şirket, 10 bin tırdan fazla yükleme yapıyor.

Son anketten çıkan çarpıcı sonuç! Daha uygun konjonktür bulunamaz ama...
Ülkenin konuştuğu Türk! Sarah ile Musa'dan sonra Anna-Marie ile Mürsel...
İki ülkenin de başı  büyük belada! Çözüm için son umut
Sapık doktorun başka görüntüler de ortaya çıktı! Sedyedeki hastaların çıplak fotoğrafları...
Çarpıcı karne uyarısı! Düşük notun sebebi...
Ahmet Tatlıses'in sağlık durumu! 'Tümör alındı, biyopsiye gönderildi'
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacak
Fatih Terim için olay iddia! Galatasaray'dan ayrılır ayrılmaz yeni adresi...
Kripto paralarda büyük kayıp! İşte sebebi...
Ünlü isim trans birey oldu! 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemiş
Kahve keyfi öğretmenin sonu oldu! Karne vermek için erkenden uyandı
Striptiz odası ortaya çıktı! Putin'in 'nargile' keyfi
Okan Yalabık-Ezgi Ayvalı'nın dört yıllık aşkı belgelendi!
Feci olay! Otomobilin kapısını açtı, parmakları koptu
Acun Ilıcalı'dan bomba transfer! Fenerbahçe'nin yıldızı teklifi kabul etti