Geri Dön
KonutAVM Yatırımları Konferansı başlıyor

AVM Yatırımları Konferansı başlıyor

“VII. AVM Yatırımları Konferansı” 5 Mart 2015’te gerçekleştirilecek.

AVM Yatırımları Konferansı başlıyor

50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı 5 Mart 2015’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek. AVM sektörüne yön veren AYD ve sektörün eğitim, bilgi ve gelişim merkezi SOYSAL işbirliği ile hayata geçirilecek konferans; AVM yatırımcılarını, merkez yöneticilerini, perakendecileri ve sektöre destek veren firmaları bir araya getirecek. VII. AVM Yatırımları Konferansı’nda sektörel konulardan yeni ufuklar açacak oturumlara, farklı bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı yol gösterici bir içerik sunulacak.

AVM Yatırımları Konferansı, 7’nci yılında 9 farklı oturuma ev sahipliği yapacak. Moderatörlüğünü Kadir Çöpdemir’in üstlendiği Konferans AYD Başkanı, Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü ve Emaar, Bölge CEO’su Ozan Balaban’ın açılış konuşmaları ile başlayacak. Reteam Group, CEO’su Kathrine Heiberg, “Yeni Nesil AVM’lerin DNA’sı” başlıklı oturumda; “Yeni AVM’lerde, mevcutlarda var olan neler olmayacak?”, “Konsept çeşitliliğini artırmayan AVM’lerin ne kadar ömrü kaldı?”, “Yeni dönem AVM yatırımlarında yeni stratejiler, trendler neler?” gibi daha birçok sorunun yanıtını katılımcılarla paylaşacak. Hemen ardından Penti, Yönetim Kurulu Başkanı ve BMD Başkanı Sami Kariyo, perakende sektörüyle AVM yatırımcı ve işletmecilerini doğrudan ilgilendiren analizleri “Perakende ve AVM Sektörü: Nerede Birlikte, Nerede Ayrı?” başlıklı oturumunda paylaşacak.

İlk kahve molasının ardından sözü “AVM’lerde Yeni Nesil Ödeme Sistemleri” başlıklı oturumla Moka Genel Müdürü İlker Uzkan alacak. Uzkan’ın ardından VIA Properties, Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “AVM Sektöründe İnovasyon” başlığı altında AVM sektörünün ihtiyaçlarını mercek altına alacak. Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecisi Açıl Sezen’in yapacağı “AVM’ler Neden Değerlidir? Rakamlar ve Öykülerle AVM’ler” başlıklı oturumun özel konukları ise; MarkAntalya, AVM Müdürü Ceyda Gamzeli, Starcity, AVM Genel Müdürü Fahir Çam, Oasis, Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mazhar Vardar ve Sanko Park, AVM Müdürü Niyazi Büyükaksu olacak.

Öğlen yemeği sonrasında dağıtılacak “Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri”nde, Alışveriş Merkezleri Hizmet Kalitesi Benchmark Projesi'nde 2014 yılında en yüksek notu alan AVM yöneticilerinin ödülleri takdim edilecek. Ardından Pronet Genel Müdür Yardımcısı Melih Niyego’nun “Ne Kadar Güvendeyiz?” başlıklı oturumunda AVM’lerin güvenliği değerlendirilirken; yeni yapılacak projeler ve eski projelerdeki dönüşüm konseptleri irdelenecek. “VII. AVM Yatırımları Konferansı”nın özel konuklarından biri de pazarlama ve strateji çalışmalarına beş boyutlu bir yön kazandıracak olan Koreli dahi tasarımcı Jinsop Lee olacak. Lee, “Tamamen Duyusal” başlıklı oturumunda; marka başarısına giden yolda beş duyuya birden hitap edip, duyular arasındaki ilişkiyi güçlü tutmanın yöntemlerini masaya yatırırken; müşteri mutluluğundan satışları artırmaya kadar mükemmel marka deneyiminin yöntemlerini de sıra dışı örneklerle katılımcılarla paylaşacak.

İkinci kahve molası sonrası söz alacak olan Next Academy Kurucusu Levent Erden “Gelelim Gerçeklere” diyerek katılımcılara kendilerini ve yaptıkları işleri yeniden tarif etmelerine yardımcı olacak. Sonrasında gerçekleştirilecek olan “Enver Aysever ile Aykırı Sorular” isimli oturumda deneyimli gazeteci ve yazar Enver Aysever, aykırı sorularını bu kez AYD Başkanı ve Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü’ye soracak. Sektörle ilgili her şeyin tartışılacağı bu oturumda; şehirlerin değişen yüzü, alışveriş merkezlerinin toplumsal etkileri, yeşil alan tartışmaları, dünü ve bugünüyle hız kesmeyen projeler, yatırımlar ve yasal düzenlemeler ele alınacak.

Bu yıl 7’incisi gerçekleştirilecek olan “VII. AVM Yatırımları Konferansı” TAMPF Özel İkramlı Network Saati ile sona erecek…

DETAYLI PROGRAM

08:00 Kayıt ve İkram

09:15 Açılış Konuşmaları

Hulusi Belgü AYD Başkanı, Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi

Ozan Balaban Emaar, Bölge CEO’su

09.50 Yeni Nesil AVM’lerin DNA’sı

Kathrine Heiberg Reteam Group, CEO’su

10.20 Perakende ve AVM Sektörü: Nerede Birlikte, Nerede Ayrı?

Sami Kariyo Penti, Yönetim Kurulu Başkanı

10.50 Kahve Molası

11.20 AVM’lerde Yeni Nesil Ödeme Sistemleri

İlker Uzkan Moka, Genel Müdürü

11.35 AVM Sektöründe İnovasyon

Coşkun Bayraktar VIA Properties, Yönetim Kurulu Başkanı

11.50 AVM’ler Neden Değerlidir? Rakamlar ve Öykülerle AVM’ler

Açıl Sezen (Moderatör) Ekonomi Gazetecisi

Ceyda Gamzeli MarkAntalya, AVM Müdürü

Fahir Çam Starcity, AVM Genel Müdürü

Mazhar Vardar Oasis, Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

Niyazi Büyükaksu Sanko Park, AVM Müdürü

12.40 Öğle Yemeği

14.00 Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri

14.10 Ne Kadar Güvendeyiz?

Melih Niyego Pronet, Genel Müdür Yardımcısı

14.40 “Tamamen Duyusal” Koreli Dahi Tasarımcı

Jin Sop Lee Linno International, CGO

15.05 Kahve Molası

15.35 Gelelim Gerçeklere...

Levent Erden Next Academy, Kurucusu

16.00 Enver Aysever ile Aykırı Sorular

Enver Aysever Yazar, Tiyatro Oyuncusu, Program Yapımcısı/Sunucu

Hulusi Belgü AYD Başkanı, Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi

17.00 TAMPF Özel İkramlı Network Saati

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler