Geri Dön
KonutBahçekent Flora 199 bin liraya

Bahçekent Flora 199 bin liraya

Bahçekent Flora, 3 bin kişiye ev sahipliği yapacak.

Bahçekent Flora 199 bin liraya

Çevreci proje ‘Bahçekent Flora
Başakşehir’de yükseliyor
TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO güvencesiyle İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığında inşa edilen Bahçekent Flora, atık geri dönüşüm sitemi ve güneş panelleriyle dikkat çekiyor. Projede daire fiyatları ise 199.000 ile 464.000 TL arasında değişiyor.
İstanbul’un sınırlarının yeniden oluştuğu süreçte Başakşehir’de 450 milyon TL’lik bir yatırımla yükselen Bahçekent Flora, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. güvencesi ve İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığında inşa ediliyor. Bahçekent Flora projesi de 11 blokta 875 konut ve 260 ticari alanla bu bölgeye değer kazandıracak bir proje olma özelliği taşıyor.
Proje bitiminde yaklaşık 3 bin kişinin yaşayacağı BahçekentFlora’da büyüklükleri 65 metrekare ile 187 metrekare arasında değişen daireler, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle alıcı buluyor. Yaklaşık yüzde 70’inin satışının tamamlandığı projede daire fiyatları ise 199.000 ila 464.500 TL arasında değişiyor. Projenin teslim tarihi ise 2016 yılının aralık ayı olarak planlandı.
140 bin metrekare genişliğindeki dev şehir parkına komşu bir noktada konumlanan proje, 22 bin metrekarelik rekreasyon alanıyla bütünleşen bir yapıya sahip bulunuyor.
Solar paneller aydınlatacak
Teras büyüklüğündeki balkonlar, yaz kış kullanıma uygun olarak açılır kapanır şekilde tasarlandı.
Yüzme havuzu, fitnes, sauna, basketbol sahası, Türk hamamı, kafe, vitamin bar ve dinlenme alanlarını sakinlerine sunacak olan proje, otomatik atık geri dönüşüm sistemiyle çevreci bir proje olarak dikkat çekiyor. Ortak alanların tamamı çatılardaki güneş panelleriyle aydınlatılacak. Projedeki jeneratör altyapısı tüm daireleri besleyecek yeterlilikte. Bu sayede elektrik kesintileri proje sahiplerini etkilemeyecek. Her daire için bir araçlık tahsisli otopark yer alırken, misafirler için de açık alanda yeterli sayıda park alanı planlandı.
Emlak Konut GYO tarafından örnek nitelikte bir şehircilik anlayışıyla planlanmış bir bölgede yer alan Bahçekent Flora, konut planlaması, bölge parkı, doğa ve ticari alanlarıyla birbirine entegre edilmiş durumuyla dikkat çekiyor. Yüzde 80’i yeşil alan olarak planlanan proje aynı zamanda Kuzey Marmara Otoyolu ile 3. Havalimanı’na yakınlığıyla dikkat çekiyor. Bölgede planlanan yoğun yerleşim alanları sebebiyle, bir yandan da ulaşım konusunda da geleceğe yönelik çeşitli alternatif projeler üretiliyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler