Geri Dön

Evinizi Baştan Yaratacak İki Alternatif

Eskimeyen moda akımları ile evinizde ufak dokunuşlarla büyük değişimler yaratabilirsiniz.

Evinizi Baştan Yaratacak İki Alternatif

Ev dekorasyonunda her yıl ayrı bir renk ya da akım evlerimizi değiştiriyor ve farklı bir görünüme bürüyor. Yaşam alanımızda monotonluktan kaçmak için ya da yeni evinin dekorasyonunda hangi tarza ağırlık vereceğine karar veremeyenler için, bu sezon iki dişli alternatif var.

Yıllardır Eskimeyen Moda: Vintage

Ufak farklarla birbirinden ayrılan Country tarzı ya da Retro mobilyalar, eskiye özlem duyanlar için derman oluyor. Yaşadığınız alan, kişiliğinizi yansıtacağından, anneanne ve babaannelerinin yatak örtülerine, perde ve mobilyalarına özenerek bakıp, iç çekenler için bu tarz biçilmiş kaftan.

Evinizi Baştan Yaratacak İki Alternatif
Eskileri ve yaşanmışlıkları yaşatmayı sevenler için modernize edilen bu tarz ürünlerle, 40'lı yıllarda Fransız kasabasında bir dağ evinde yaşıyormuş hissine kapılabilirsiniz.

Kökten bir değişikliğe cesaret edemeyenlerdenseniz ve odalarınız modern şekilde döşendiyse, bazı vintage aksesuarları etkili bir duruş için kullanabilirsiniz. Bunun için 30, 40 ve 50'li yıllardan kalan ve zamanla paha biçilemez hale gelen parçalara yatırım yapmanız gerekecek. Genelde yuvarlak ve geometrik hatlara sahip bu parçalar ortama zenginlik ve romantizm katacaktır.

Ya da birçok dekorasyon şirketinin bu akım için eskittiği ve yeniden renove ettiği parçalarla evinize farklı bir dokunuş katabilirsiniz.

Vintage dekorasyonda püsküller, kısa ayaklı büfeler, renkli kadife perdeler, keten örtüler anahtar imgelerdendir. Geometrik desenler, çiçekler ve özellikle pembe güller sıklıkla kullanılır. Renkler hep pasteldir. Vanilya tonlarının da ağırlıklı olarak kullanıldığı bu akım ile aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Vintage French denilen ‘Fransız Vintage’ stili ise evinize biraz daha romantik ve hayalci bir hava katacaktır.

Sarayların İhtişamı Avangart!

Evinizi Baştan Yaratacak İki Alternatif
Estetik anlamda bir devrim yaratan Avangart stili, görkem ve ihtişam sevenler için vazgeçilmez. Bir sarayda yaşıyormuşsunuz hissiyatını size yaşatan bu dekorasyon tarzıyla, evinizin tam anlamıyla Sultan'ı olabilirsiniz.

Oturma odanızı, her an bir padişah ağırlamaya müsait şekilde iri desenli, sıcak renklerin sıkça kullanıldığı Avangart ürünlerde, bu tarza uygun olarak üretilen ya da yeniden uyarlanan mobilya ve aksesuarlarla hayatınıza ışıltı katabilirsiniz.

Oymalı, kakmalı mobilyalar, altın tozu görünümü verilmiş ahşap başlıklar, ince kenarlı sehpalar, yerlere kadar uzanan kadife perdeler... Kısacası her detayda prestijin gizlendiği, halılarınızdan duvarlara oryantal motiflerin değdiği bu tarzı evinizin tamamına yayabileceğiniz gibi sadece bir odada ya da evinizin bir köşesinde de uygulayarak farklı bir ambiyans elde edebilirsiniz.

- Milliyet

Annesi ölen keçiye köpek sahip çıktıBursa'da bir haftalıkken annesi ölen keçiye köpek sahip çıktı. Yavru keçi, köpeği emiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber