Geri Dön
KonutGöğüş Gayrimenkul'den Bir İlk

Göğüş Gayrimenkul'den Bir İlk

Göğüş Gayrimenkul, Amerikan National Association of Home Builders'ın ilk Türk üyesi

Göğüş Gayrimenkul'den Bir İlk

Şehir merkezinde gerçekleştirdiği TREND markalı konut projeleri ile gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan Göğüş Gayrimenkul, Amerikan National Association of Home Builders'ın (NAHB) ilk ve tek Türk üyesi olarak tescillendi.

1942'de kurulmuş olan NAHB, ABD'nin inşaat şirketleri ve tedarikçilerinin üye olduğu en büyük organizasyonlardan biri olarak kabul ediliyor. NAHB, ABD'den ve tüm dünyadan inşaat firmalarını bir araya getirerek inşaat sektörünün yeni iş imkânları yaratmasını, sektörel bilinç oluşturularak, inşaat sektörünün ekonomiye katkısının artırılarak sürdürülmesini amaçlıyor.

NAHB üyeliği ile ilgili bir değerlendirme yapan Göğüş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Gögüş, “Biz Göğüş Gayrimenkul olarak Türkiye kadar yurt dışındaki projeleri ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hem yurt dışında proje yapmak hem de yabancı yatırımcıları konut markamız TREND’e yönlendirmek öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu nedenle dünyanın en büyük gayrimenkul ve inşaat sektörü platformlarından biri olan NAHB’a üye ilk Türk şirketi olmak büyük önem taşıyor. Bu üyelik sayesinde hem sektörel know-how’ımızı geliştireceğiz hem de dünyadaki yeni teknoloji ve trendlerden haberdar olacağız. Bu üyeliğin getirilerini de Türkiye’deki projelerimize eksiksiz taşımayı amaçlıyoruz. Bu nedenle NAHB üyeliğimizi yalnızca Gögüş Gayrimenkul olarak değil Türkiye gayrimenkul sektörü için önemli bir adım olarak değerlendiriyorum” dedi.

Tüm dünyada 140 bin üyesi bulunan NAHB, yıllık olarak düzenlediği konferanslarla tüm üyelerini bir araya getirerek sektörel network ve iş geliştirme imkânı sunuyor. Her ay düzenli olarak sektörel gelişmeleri ve değişen kanun ve kuralları üyeleriyle paylaşan NAHB, üyelerine yönelik düzenlediği eğitimlerle de üye firmaları yeniliklerle ilgili bilgilendirmeyi amaçlıyor. Yapı endüstri malzemeleri satan, üçüncü parti olarak hizmet veren kurumlardan indirimli olarak yararlanma imkanı da sunan NAHB böylece üyeleri arasında avantajlı bir ticaret ortamı yaratmayı da hedefliyor.