Konutİddialara cevap geldi

İddialara cevap geldi

07.07.2015 - 16:34 | Son Güncellenme:

Via Properties'ten Yunus Parkı ile ilgili iddialara cevap geldi.

İddialara cevap geldi

Via Properties'ten verilen cevabın tam metni şöyle:

Haberin Devamı

"Son günlerde change.org kampanya internet sitesi üzerinden başlatılan ve Viaport Marina’da yunus parkı bulunduğu iddiasıyla sürdürülen kampanyadaki konular gerçeği yansıtmamaktadır. Projemiz Mart 2014 tarihinde lansmana çıkmış olup, lansmandan itibaren kamuoyuyla paylaşılan hiçbir tanıtım videomuzda, "yunus eğlence parkı" yahut "yunus gösteri merkezi" projesine yer verilmemiştir.

Viaport Marina projemiz dünyanın ilk 5 fonksiyonlu marinası olup, içerisinde alışveriş adaları, tema park, marina, otel ve akvaryumuyla bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır. Projemizin tasarım aşamasında, dünyadaki pek çok show’lar incelenmiş, terraiumlar, hayvanat bahçeleri değerlendirilmiş ve bazı detaylar sadece proje olarak kalmış, hayvan hakları da gözetilerek hayata geçirilmemiştir.

Haberin Devamı

Projemizin içerisinde bulunacak akvaryumla ilgili çalışmalar halen sürüyor olup, doğal habitatına ters düşecek hayvan profillerinin asla proje içerisine dahil edilmeyeceğini de gönül rahatlığıyla tarafınıza bildiririz. Akvaryum projemiz tamamen akvaryum balıklarından oluşacak olup, projenin asıl amacı ülkemizde denizleri, sualtını ve sualtı yaşamını öncelikle çocuklara eğitici şekilde tanıtmaktır. Akvaryumların ve projenin tamamı üniversitelerin destekleriyle projelendirilmiştir ve imalatı yapılmaktadır. Ayrıca akvaryum tesisimiz içerisinde bir eğitim ve konferans odası da bulunmaktadır.

Grubumuz her türlü haklı eleştiriye açık olup hedefi ne olursa olsun her türlü hakaret ve karalama kampanyalarına kapalıdır. Açıklanan nedenlerle böylesine önemli bir konuda hiç bir şekilde Grubumuz ilgili departmanları ile görüşülmeden Ticari Marka itibarımızı zedeleyici yaklaşımlarda bulunulmasını da kınadığımızı belirtmek isteriz.

Konuyu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Via Properties Grubu (Yönetim Kurulu ) "