Geri Dön
Kültür Sanat18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Harem ile devam ediyor

18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Harem ile devam ediyor

Ülkemizde yaşanan hazin orman yangınları sebebiyle açılışı ertelenen, Türkiye’nin ilk ve tek bale festivali 18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 11-13 Ağustos 2021 Çarşamba ve Cuma akşamları “Harem” balesi ile devam ediyor

18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Harem ile devam ediyor

Ülkemizin kültür sanat yaşantısında ayrıcalıklı bir yeri olan “18. Uluslararası Bodrum Bale FestivaliAnkara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün iddialı eserlerinden biri olan ve yıllardır seyirciyle buluşan “Harem” balesi ile devam edecek.

11 Ağustos 2021 Çarşamba akşamı (yarın) sahnede olacak eser, 1998 yılında Merih Çimenciler tarafından Klasik Türk Müziği üzerine iki perde olarak tasarlanmış ve 18 yıldır Devlet Opera ve Balesi’nin Türkiye’de kapalı gişe oynayan yegâne eseri olma özelliğini taşıyor. Dekor ve kostümde Alexander Vasilliev, ışıkta ise Tahsin Çetin görev alıyor.

Ney, kanun, bendir, kudüm gibi klasik Türk müziği sazlarıyla icra edilen ilk Türk Bale eseri olan “Harem” günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirmiş olduğu tüm temsillerde seyirciden büyük ilgi gördü.

Daha önce duyurulan ve festival programında 13 Ağustos 2021 Cuma akşamı sahnelenmesi planlanan “Pandemic” balesi yerine yine “Harem” balesi seyirciyle buluşacak.  Böylece “Harem” balesi hem 11 Ağustos 2021 Çarşamba hem de 13 Ağustos 2021 Cuma akşamları olmak üzere 2 temsil ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Geçmiş senelerde Bodrumlu sanatseverlerin büyük beğenisi ile sahnelenen ve Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun hayatının anlatıldığı “Frida” balesi 15 Ağustos 2021 Pazar akşamı sahnelenecek.

Festivalin kapanışı 17 Ağustos 2021 Salı akşamı İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından sahnelenecek ünlü “Carmen” balesi ile olacak. Festival biletleri www.biletinial.com adresinden ve Bodrum bilet satış noktalarımızdan temin edilebilir.

 

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler