Geri Dön
Kültür SanatAvishai Cohen'den Ankara'da iki konser

Avishai Cohen'den Ankara'da iki konser

Avishai Cohen, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla; 7 Ekim 2021’de Trio olarak ile 8 Ekim 2021’de ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte CSO ADA ANKARA Ana Salon’da sahne alacak.

Avishai Cohen'den Ankara'da iki konser

İsrailli caz kontrabasçı, besteci, şarkıcı ve aranjör Avishai Cohen, kökleri İspanya, Yunanistan ve Polonya'da bulunan çok kültürlü bir ailede büyüdü. Avishai'nin müzikal yolculuğu dokuz yaşındayken piyano çalmaya başladığında başladı. On dört yaşında ailesiyle birlikte St. Louis, Missouri'ye taşındıktan sonra piyano eğitimine devam etti ve bas gitar çalmaya başladı. İsrail'e döndüğünde Avishai, bas evrenini daha fazla keşfetmek için Kudüs'teki Müzik ve Sanat Akademisine katıldı. 22 yaşında, iki yıl orduda görev yaptıktan sonra büyük bir adım atmaya karar verdi ve New York'a taşındı.

Avishai'nin ilk dört albümü (Adama, 1998 Devotion, 1999 Colors, 2000 Unity, 2001) Corea'nın 'Stretch / Concord Records' etiketi altında piyasaya sürüldü ve zaten müziğinin özünü ve orijinal bestelerini içeriyordu; Akdeniz ve Latin etkileri ve korno ve vokallerin kullanımı gerçekten eşsiz bir ses yarattı.

İçinde yer aldığı genişleyen proje yelpazesi, Avishai'nin 2002 yılında menajeri 'Razdaz Recordz' ile kendi plak şirketini yaratmasına yol açarak hem kendi yolunu takip etmesini hem de inandığı yetenekli genç müzisyenleri kaydetmesini sağladı.

DownBeat dergisi, Avishai'yi “küresel oranlarda caz vizyoneri” olarak nitelendirirken, Bass Player dergisi onu yirminci yüzyılın en etkili 100 basçısından biri olarak ilan etti.

Avishai'nin bası ön plana çıkarmak için harcadığı enerji, cazın sınırlarını zorladı ve ona uluslararası ödüller ve dünya çapında tanınırlık kazandırdı. Sürekli olarak dünya çapında en ünlü mekanlarda ve festivallerde sahne aldı ve güçlü bir takipçi ve dinleyici ağı geliştirmesini sağladı. 

 

 

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler