Geri Dön
Kültür SanatBalenin adımları Bodrum’da

Balenin adımları Bodrum’da

18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali küresel salgın sebebiyle iki yıl aradan sonra sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Balenin adımları Bodrum’da

Festivalin tüm temsilleri Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nin açılışı, 4 Ağustos Çarşamba akşamı, Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün eserlerinden “Harem” ile gerçekleşecek. 7-8 Ağustos’ta Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından geçen yıl dünya prömiyeri gerçekleştirilen “Gangster” müzikali, Amerika’nın ‘Büyük Buhran Günleri’ni seyirciye aktaracak.

Kapanış “Carmen”le

11 Ağustos Çarşamba akşamı, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından bu yıl dünya prömiyeri gerçekleştirilen “Pandemic” balesi, küresel salgını sanatın gözüyle sahneye taşıyacak. 14 Ağustos Cumartesi akşamı, Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun hayatının anlatıldığı “Frida” balesi sahnede olacak. Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından sahnelenecek olan eserde Frida’nın küçük yaşta geçirdiği ağır sağlık sorunlarına rağmen resim yaparak hayata tutunma çabası anlatılıyor.

Festivalin kapanışı 17 Ağustos Salı akşamı İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından sahnelenecek “Carmen” balesi ile olacak. 4-17 Ağustos tarihlerinde Bodrum Kalesi’nde gerçekleşecek olan 18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamındaki tüm etkinlikler saat 21.30’da başlayacak.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler