Kültür Sanat Beyaz perdede yerli yapım şöleni

Beyaz perdede yerli yapım şöleni

23.02.2024 - 07:00 | Son Güncellenme:

Beş filmin vizyona girdiği haftada Barış Telli’nin hayatını anlatan “Hayatla Barış” ve Şahan Gökbakar’ın yeni komedisi “Erdal ile Ece” yerli yapımlar olarak öne çıkıyor.

Beyaz perdede yerli yapım şöleni

Pandeminin evlere hapsettiği sinemaseverler salonlara geri dönerken vizyonda da yerli yapımların ağırlığı kendini gösteriyor. Bugün beş film seyirciyle buluşuyor. İçlerinden bazı yapımlar özellikle merak uyandırıyor.

Haberin Devamı

Beyaz perdede yerli yapım şöleni

Hayatı engel değil

“Hayatla Barış”, küçükken geçirdiği kaza nedeniyle engelli olmasına rağmen bu durumun hayatını engellemesine izin vermeyen Barış Telli’nin hayatını anlatıyor. Sağ bacağını kaybeden Barış Telli, yıllar içinden tenisten atletizme, sporun birçok alanında Türkiye rekoru kırdı. Ampute Futbol Milli Takımı’nda sayısız şampiyonluklar, gol krallıkları kazandı ve zamanla “Ampute Messi” olarak anılmaya başladı. Filmde Taner Ölmez, Barış Telli’yi canlandırıyor. Telli kendisine çok benzettiği Ölmez’i, koltuk değneği kullanmak başta olmak üzere birçok konuda birebir çalıştırdı. Ekin Pandır’ın yönettiği filmin müziklerinde Fahir Atakoğlu’nun imzası var.

Evlilik komedisi

Şahan Gökbakar ile özdeşleşen “Recep İvedik” serisinin beşinci filmi 7 milyon 437 bin 50 seyirciyle gişe rekorunu elinde bulunduruyor hâlâ. Togan ve Şahan Gökbakar Kardeşler’in, serinin üçüncü ve dördüncü filmi arasında çektiği “Celal ile Ceren” ise romantik komedi türünde, hayli seveni olan bir yapımdı. Gökbakar, kendisinden böyle filmler de bekleyen sinemaseverlerin sesini duymuş olacak ki, “Erdal ve Ece” adlı evlilik komedisiyle perdeye geliyor bu sefer. Başrolünü Seda Türkmen ile paylaştığı filmde, oto saniyede çalışan Erdal ile kurumsal bir şirkette yönetici olan Ece’nin evliliğini anlatıyor. 

Haberin Devamı

Beyaz perdede yerli yapım şöleni

“Anyone But You/Senden Başka”

Film aslında Shakespeare’in “Much Ado About Nothing” (Kuru Gürültü) inin serbest bir uyarlaması. Başrollerinde Sydney Sweeney ve Glen Powell’ın yer aldığı film, mükemmel başlayan bir ilk buluşmadan sonra birbirlerinden buz gibi soğuyan Bea ve Ben’in kendilerini beklenmedik bir şekilde Avustralya’da bir düğünde bulmalarını konu alıyor.