Kültür Sanat ÇEV Sanat'ın Genç Yetenekleri Bodrum'u büyüledi

ÇEV Sanat'ın Genç Yetenekleri Bodrum'u büyüledi

13.07.2021 - 13:11 | Son Güncellenme:

ÇEV Sanat’ın ‘Genç Yetenekler’ projesi kapsamında eğitimlerini yurt dışında sürdüren Türkiye’nin üstün yetenekli genç müzisyenleri Jamal Aliyev ve Bade Daştan 12 Temmuz akşamı ZAİ Bodrum’da verdikleri konserde sanatseverleri büyüledi.

ÇEV Sanatın Genç Yetenekleri Bodrumu büyüledi

‘Concert Artists Guild’ yarışmasını kazanan ve İngiltere merkezli Classic FM tarafından ‘Dünyanın 30 Yaş Altı En Önde Gelen 30 Müzisyeninden Biri’ olarak seçilen ÇEV Sanat bursiyeri Çello Sanatçısı Jamal Aliyev ve üstün yeteneğiyle geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen 14 yaşındaki keman sanatçısı Bade Daştan’ın solist olarak yer aldığı konserde; genç müzisyenler, performansları ile uzun süre ayakta alkışlandı.

Haberin Devamı

Çağdaş Eğitim Vakfı bünyesindeki ÇEV Sanat’ın, kültür ve sanat alanında ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden, üstün yetenekli genç müzisyenlerin eğitimlerine destek olmak ve onların birer dünyada yıldızı olabilmeleri yolunda gerekli imkanları sağlamak amacıyla 2009’da hayata geçirdiği ‘Genç Yetenekler’ projesi, Bodrum Yaz Konserini gerçekleştirdi. 

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin ev sahipliğinde Borusan Otomotiv, QNB Finansbank, Caresse Resort & Spa Bodrum ve Sevan Bıçakçı destekleriyle ZAİ BODRUM’da düzenlenen konserde, Türkiye’nin gururu genç müzisyenleri Jamal Aliyev ve Bade Daştan, konuklara eşsiz bir klasik müzik ziyafeti sundu. 

ÇEV Sanat Oda Orkestrası eşliğinde ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönettiği  konsere; Sanat Kurulu’nu oluşturan Fazıl Say, Bülent Evcil, Mehmet Yasemin ve İbrahim Yazıcı’nın yanı sıra, ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri, Çiğdem Simavi, Pervin Ersoy, Revna Demirören, Heves Ekinci, Feryal Gülman, Banu Hakan Çarmıklı, Beyza Uyanoğlu, Cana Sialom, Tal Garih, Yelda- Hakan Tiftik, Ömer Aras, Volkan Büyükhanlı, Zülfü Livaneli, Pınar Sabancı, Pelin Akın, Aynur Özderici, Hatice Begüm Eyilik, Füsun Topbaş, Alp Yalman, Figen Çiftçi ve Derya Karagülle’nin de aralarında bulunduğu cemiyet, sanat ve iş dünyasından seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

Haberin Devamı

ÇEV Sanat Başkan Yardımcısı Tal Garih’in açılış konuşması ile başlayan gecede, ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri destek veren kişi ve kurumlara plaket taktim etti. Gecede ayrıca ÇEV Sanat Kurulu adına kısa bir konuşma yapan Fazıl Say da ‘Genç Yetenekler’ projesinin öneminden ve genç sanatçıların başarılarından övgüyle bahsetti.

 

Performanslarıyla ayakta alkışlandılar

ÇEV Sanat Kurulu tarafından seçilen ve ÇEV Sanat tarafından eğitim desteği verilen çello sanatçısı Jamal Aliyev ve keman sanatçısı Bade Daştan, müzikteki üstün yetenekleri ile geleceğin genç yıldızları arasında gösteriliyor. Uluslararası yarışmalardaki başarıları ile ülkemizin gururu olan ÇEV Sanat bursiyeri Jamal Aliyev, geçen yıl ekim ayında New York’ta düzenlenen ‘Concert Artists Guild’ yarışmasını kazandı. Aliyev ayrıca İngiltere merkezli Classic FM tarafından da ‘Dünyanın 30 Yaş Altı En Önde Gelen 30 Müzisyeninden Biri’ olarak seçildi. 

Haberin Devamı

Genç yaşına rağmen pek çok uluslararası yarışmada birincilikler alan Bade Daştan ise, geçen yıl mart ayında dünyaca ünlü keman virtüözü Maxim Vengererov ile çalışmalara başlamış ve yeteneği ile de ünlü sanatçıdan büyük övgüler almıştı.
Türkiye'nin sanatta dünya markası olmaya aday genç müzisyenleri Bodrum Yaz Konseri’ndeki sahne performansları ile sanatseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.