Geri Dön

Çocuklar cam sanatı ile buluşuyor

Türkiye’nin ilk ve tek Cam Ocağı Vakfı, yarıyıl tatilinde çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölye çalışmaları ile çocukları cam sanatı ile buluşturuyor.

Çocuklar cam sanatı ile buluşuyor

Sanat ve doğayla iç içe olan Riva’daki Cam Ocağı Vakfı atölyelerindeki füzyon, sıcak cam üfleme ve boncuk yapımı olmak üzere üç disipline ayrılan atölye programları çocukların unutamayacakları bir sanat keşfine dönüşüyor. Ayrıca çocukların yaptıkları çalışmalar, atölye sonrasında Cam Ocağı Vakfı tarafından ev adreslerine gönderiliyor.

Her yaş grubundan çocuğun katılabileceği atölye programlarında çocuklar cam ustalarının gözetiminde camın sihirli dünyasıyla tanışacaklar. Alevle çalışma kursunda eriyik camın sunduğu sınırsız yaratıcılık olanağıyla kendi sanat eserlerini yaratacaklar. Boncuk atölye çalışmasında boncuk yapımına dair temel bilgileri öğrenerek kendi boncuklarını yapacak; füzyon çalışmasında ise cam plakalar üzerinde pano ya da tabalarını tasarlayacaklar.

Atölye programları süresince çocuklar katılacakları sanat etkinlikleriyle birlikte Cam Ocağı Vakfı’nın doğayla iç içe kampüsünde bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber