Geri Dön
Kültür Sanat”Dabbe: Bir Cin Vakası” vizyona giriyor

”Dabbe: Bir Cin Vakası” vizyona giriyor

”Dabbe” serisinin son filmi 3 Ağustos’ta vizyona girecek

”Dabbe: Bir Cin Vakası” vizyona giriyor

Yerli korku serisi ”Dabbe”nin 3 Ağustos’ta vizyona girecek son filmi ”Dabbe: Bir Cin Vakası”nın yönetmeni Hasan Karacadağ,

”Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız” diye yanlış bir izlenim bulunduğunu belirterek, bunu kırmak istediğini kaydetti.

Film yapım şirketinden yapılan açıklamada, ”Dabbe” ve ”Semum” filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ’ın senaryosunu da yazdığı son filmi ”Dabbe : Bir Cin Vakası”nın, 3 Ağustos’ta 200 kopya ile vizyona gireceği bildirildi.

Açıklamada, korku filmi severleri sinemaya çekmeye ve ”gişe hedefleyen bir Türk filmi yazın vizyona girmez” geleneğini de kırmaya hazırlanan yönetmen Hasan Karacadağ’ın vizyon tarihine ilişkin şu görüşlerine yer verildi:

”(Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız) diye yanlış bir izlenim vardı. Bunu kırmak istiyoruz. Yeşilçam’da yaz sineması geleneği olduğunu da unutmamak gerekiyor. Belki risk almış olabiliriz ama birilerinin bunu yapması gerekiyordu. Şu ana kadar yaptığım en iyi korku filmi olan ’Dabbe: Bir Cin Vakası’nı, yazın ve ramazan ayının ortasında vizyona sokarak hem izleyiciye hem de sektör çalışanlarına bir yenilik sunmaya çalıştım. Başarılı olacağımıza inanıyorum.”

”Dabbe: Bir Cin Vakası” filminde, Ceyda T. ile ailesinin yaşadığı ve halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesinin anlatıldığı belirtilen açıklamada, ”Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın GATA Tıp Fakültesi’nden şahit olduğu gerçek bilgilere dayanıyor” denildi.

Açıklamada, fragmanı yayınlandığı andan itibaren dünyadaki önemli filmhaber sitelerinde manşet olan ve paylaşım rekorları kıran filmin, bazı Avrupa ülkeleri ve Japonya’da da vizyona gireceği bildirildi.

Filmde, Nihan Aypolat, Koray Kadirağa, Pervin Bağdat, Elif Erdal, Mete Şahinoğlu, İsmail Yıldız, Nalan Örgüt, Elçin Atamgüç, Su Burcu Yazgı ve Ceren Sertaç rol alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler