Geri Dön
Kültür SanatFazıl Say’dan doğaya armağan

Fazıl Say’dan doğaya armağan

49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 19 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Fazıl Say’ın konseri var.

Fazıl Say’dan doğaya armağan

Konserde sanatçıya bu yıl Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri’ne de aday gösterilen, Say’ın keman eserlerini kapsayan albümünde birlikte çalıştığı keman sanatçısı Friedemann Eichhorn ile üç ECHO Klassik ile Diapason d’Or gibi ödüllerin sahibi casalQuartett eşlik edecek.

“Doğanın Sesi” başlıklı konser, programıyla festivalin “Başka Bir Dünya Mümkün” başlıklı temasına destek veriyor. Piyano, keman, viyola ve viyolonsellerin doğaya ve yaşama ses vereceği gecede, bir Türkiye bir de dünya prömiyeri izleyicilerle buluşacak. Say’ın “Kaz Dağları” isimli  keman ve piyano sonatının Türkiye prömiyeri; pandemi döneminde bestelediği ve “en iyi eserim” diye nitelendirdiği yeni piyano sonatı “Yeni Hayat”ın ise dünya prömiyeri  gerçekleştirilecek. Konserde ayrıca Say’ın, Atatürk’ün Yalova’da bulunan Millet Çiftliği’ndeki çınar ağacı ve köşkünün hikâyesini konu alan “Yürüyen Köşk isimli eserinin yanı sıra Brahms ve Barber’dan eserler de dinleyiciyle buluşacak.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler