Kültür SanatFil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

09.03.2016 - 16:14 | Son Güncellenme:

Fil’m Hafızası İstanbul’daki sinefilleri ve sanatseverleri özel gecelerle buluşturmayı sürdürüyor. Her ay farklı ve ilgi çekici bir tema üzerine ünlü bir konuğun ev sahipliğinde, eğlenceli yarışmalarla renklenen ‘Tematik Gece’ etkinliği, Mart ayında en iyi yerli kısaları seyircilerle buluşturuyor. Gösterimi yapılacak kısa filmlerin yönetmenlerinin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlik 15 MartSalı akşamı Beyoğlu Bronx Pi Sahne’de gerçekleşecek.

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Haberin Devamı

Sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası yeni Tematik Gece’siniTürkiye’den kısa filmlere ayırıyor. Yerli yönetmenlerin çektiği birbirinden lezzetli 6 kısa film "Yerli Yerinde" etkinliğinde sinefillerin beğenisine sunulacak olup, gösterilecek filmlerin yönetmenlerinin de katılımıyla filmler tartışılacak.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştireceği bu özel gecenin mekân sponsorluğunu Bronx Pi Sahne, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

“Yerli Yerinde” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Tadına doyum olmayacak bu yerli film gecesi için satışa sunulan bilet sayısı 125 adetle sınırlıdır.

Haberin Devamı

Bilet Fiyatı: 30 TL, Öğrenci 20 TL (Numarasız oturma düzeni vardır)

KISA FİLM SEÇKİSİ

Savaş Bölgesi

Oğuzhan Kaya / 2015 / 5'24''

Kapitalist sistemin hayatlarımıza ne kadar etki ettiğini ve şirketler tarafından yönetilen "modern" savaşların getirdiği yıkımları işleyen film, bir ofisin rutin gününü anlatıyor.

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Bir Fincan Türk Kahvesi

Nazlı Eda Noyan, Dağhan Celayir / 2013 / 8'

Yaşlı bir kadın ve küçük torunu bir masanın etrafında eski aile fotoğraflarına bakarlar. Yaşlı kadın, önceleri bu fotoğraflara bakmaya dirense de, geçmişin uyandırdıklarına direnemez. Bir fincan Türk kahvesi içimi boyunca, küçük yaşta evlendirilen bir kız çocuğunun hayata tutunuş hikâyesine tanık oluruz. Geçmişe ait fotoğraflar geçmişe dair duygularla kadının zihninde değişime uğrarken torunu ve bir fincan Türk kahvesi ile yaşlı kadın bugüne bağlanır.

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Gri Bölge

Derya Durmaz / 2015 / 7'

Bir genc¸ kadının eski bir alıs¸kanlıgˆı, sinirleri bozulunca gu¨lmesi, kendisini en yakından tanıyan insanın - annesinin, onun artık bakire olmadıgˆını anlamasına yol ac¸ar. Aslında artık bekaretini yitiren, kos¸ulsuz sevgiye dayanması gereken anne - kız ilis¸kisidir...

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Azad

Yakup Tekintangaç / 2015 / 16'

Küçük Azad, sokağa çıkma yasağıyla nasıl baş edecektir? Esarete karşı çocuk direnişinin 16 dakikalık yoğun hikâyesi.

Haberin Devamı

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Edifice

Irmak Karasu / 2014 / 12'25''
Bir kadının bedenlerimize kazınmış toplumsal kurallara başkaldırışını incelikli koreografisiyle anlatan bir dans filmi.

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..

Çevirmen

Emre Kayiş / 2014 / 23'

15 yaşındaki Yusuf Suriye’den göçerek Türkiye’ye sığınmış ve sınırdaki kentlerden birinde yaşamaktadır. Yusuf, karşılaştığı acımasız dünyada kendi gücünü nasıl kullanacaktır?

Fil´m Hafızası´nda Yerlikısalar..