Geri Dön

Gece bitmeden düşünceleri değişince…

Bu hafta sinema salonları dopdolu. Sinema salonlarında 7 değil 10 değil tam 13 film birden sizleri bekliyor. İşte o birbirinden güzel filmler: İlişki Durumu: Kaçamak, Dabbe 6, Gece Bitmeden, Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı, Ziyaret, Sıradışı Anne, Firak, Asimetrik, Kanlı Postal, Sessizliğin Bakışı, Küçük Kurtarıcılar, Doraemon…

Gece bitmeden düşünceleri değişince…

Gece bitmeden düşünceleri değişince…

Gece Bitmeden(Before We Go)

Eşiyle birlikte yaşadığı Boston a dönmek üzere gece 1:30 trenine bileti olan Brooke Dalton (Alice Eve) New York garına giderken soyguna uğrar ve cüzdanını çaldırır. Bu sırada treni kaçırır, ancak eşi eve dönmeden eve dönmesi gerekmektedir. Durum oldukça kötü görünürken garda trompet çalan sokak müzisyeni Nick ile (Chris Evans) tanışır. İlk başta Nick in ona kötü niyetli düşüncelerle yaklaştığını sanan Brooke, saatler geçtikçe Nick i daha fazla tanır ve onun hakkındaki düşünceleri değişmeye başlar.

Filmin yönetmenliğini Chris Evans yaparken oyuncu kadrosunda Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, Daniel Spink, Mark Kassen gibi isimler rol alıyor.

İlişki Durumu: Kaçamak(She´s Funny That Way)

Evli bir tiyatro yönetmeni olan Arnold Albertson (Owen Wilson), yeni oyunu için seçmelere katılan ve eskiden fahişelik yapmış bir aktris olan Isabella Patterson a (Imogen Poots) ilgi duymaya başlar ve rolü ona verir. Ancak Izzy nin başrolü paylaştığı kişi de eşi Delta Simmons tan (Kathryn Hahn) başkası değildir. Aynı zamanda eşinin eski sevgilisi Seth Gilbert (Rhys Ifans) da oyun kadrosundadır. Isabella nın terapisti Jane Claremont (Jennifer Aniston) ise, sevgilisi Joshua Fleet (Will Forte) ile ilişkisinin sonlanma aşamasına gelmesini umutsuzca engellemeye çalışırken, Joshua nın da Izzy e aşık olması, kahramanlarımızı içinden çıkılması imkansız bir ilişki yumağının ortasına atacaktır.

Filmin yönetmenliğini Peter Bogdanovich yaparken oyuncu kadrosunda Owen Wilson, Imogen Poots, Kathryn Hahn, Rhys Ifans, Jennifer Aniston gibi isimler rol alıyor.Dabbe 6

Dabbe serisi ile yerli korku sinema türünü damgasını vuran Hasan Karacadağ, hepsi cin temalı olan Dabbe filmlerine bir yenisini anlatıyor.

Filmin yönetmenliğini Hasan Karacadağ yaparken oyuncu kadrosunda Murat Seviş, Sema Şimşek, Nilay Gök, Fehmi Karaarslan gibi isimler rol alıyor.Her Şey Güzel Olacak(Every Thing Will Be Fine)

Yazar Tomas Eldan ın hayatı sevgilisiyle tartışıp arabasına atlayıp dolaşmaya çıktığı gün sonsuza dek değişecektir. Tomas amaçsızca dolanırken bir çocuğa çarpıp hayatını kaybetmesine yol açar. Bu kaza büyük bir travmaya neden olur. Aradan 12 yıl geçtiğinde Tomas olayın şokunu üzerinden atamamıştır. Bir şekilde hayatına anlam kazandırmaya çalışan Tomas, hayatına devam etmeye çabalasa da bunun için öncelikle kendini affedip geçmişle yüzleşmek zorundadır.

Filmin yönetmenliğini Wim Wenders yaparken oyuncu kadrosunda Rachel McAdams, James Franco, Peter Stormare, Charlotte Gainsbourg, Marie-Josée Croze gibi isimler rol alıyor.

Sıradışı Anne(Ricki and the Flash)

Ricki Rendazzo (Meryl Streep) ünlü bir rock yıldızı olabilmek için başta ailesi olmak üzere birçok konuda fedakarlık yapmış, sonunda amacına ulaşmıştır. Ancak bu uğurda ailesiyle arasına aşılmaz bir mesafe girmesini engelleyememiştir. Kızının (Mamie Gummer) eşi tarafından terkedildiğini öğrenmesi üzerine uzun yıllar sonra ailesinin yanına döner. Ricki nin eline, işleri düzeltip yeniden bir aile olabilmek için eline bir fırsat geçmiştir.

Filmin yönetmenliğini Jonathan Demme yaparken oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer, Ben Platt, Rick Springfield gibi isimler rol alıyor.Kanlı Postal

80 darbesi sonrası Diyarbakır Cezaevindeki insanlık dışı işkencelere karşı Mazlum’un yaktığı üç kibrit kıvılcımını dört arkadaşı Ferhat, Eşref, Mahmut, Necmi harlayarak hayatlarını kaybederler. Bu özgürlük ateşi sonuçta Laz Kemal ve arkadaşlarının bedenlerini ölüm orucuna yatırarak ölmelerini ve tüm cezaevlerinde başlayacak olan büyük bir direnişin başlamasını sağlamıştır.

Filmin yönetmenliğini Muhammet A.B. Arslan yaparken oyuncu kadrosunda Turgay Tanülkü, Mesut Akusta, Barış Koçak, Emre Ertunç, Nevin Efe gibi isimler rol alıyor.Asimetrik

Üniversite kampüsünde biz dizi intihar ve cinayet olayları gerçekleşmektedir. İntihar eden en son kişi de, Duygu’nun alt kat komşusu, üniversiteden arkadaşı Aslı’dır. Duygu bir tesadüf eseri Aslı’nın laptopunu karıştırırken, daha önce bilmediği bazı bilgilere ulaşır. Bunun üzerine Aslı’nın ölümünün intihar olduğunu düşünmemeye ve olayı araştırmaya başlar. Araştırması ilerlerken, bir tesadüf eseri 4 yıldır hiç karşılaşmadığı eski erkek arkadaşının da olaya dahil olması ile işler iyice esrarengiz bir hal alacaktır.

Filmin yönetmenliğini Alper Giray Urhanoğlu yaparken oyuncu kadrosunda Duygu Urgan, İnci Aslan, Caner Gezirgen, Kerem Döner, Mustafa Urhanoğlu gibi isimler rol alıyor.Firak

İki aşığın hüzünlü ayrılık hikayesinin anlatıldığı film, adını şairlerin dizelerinden alıyor.

Filmin yönetmenliğini Halil Özer yaparken oyuncu kadrosunda Oktay Gürsoy, Canan Atalay, Barış Gönenen gibi isimler rol alıyor.Ziyaret(The Visit)

Ziyaret, iki küçük kardeşin uzak bir çiflikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. Çocuklar çiflik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır...

Filmin yönetmenliğini M. Night Shyamalan yaparken oyuncu kadrosunda Kathryn Hahn, Ed Oxenbould, Peter McRobbie, Jon Douglas Rainey, Erica Lynne Marszalek gibi isimler rol alıyor.Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı(Mr. Holmes)

1947 de artık 93 yaşına gelmiş ve emekliye ayrılmış Sherlock Holmes, 2. Dünya Savaşı nın yıktığı Hiroşima ya yaptığı ziyaretten yeni dönmüştür. Burada hafıza kaybına iyi geldiği düşünülen bir bitkiyi aramış, ancak harap olmuş bir ülkeyle karşılaşmıştır. Yanında sadece küçük oğlu Roger ve hizmetçisi Bayan Munro (Laura Linney) vardır.

Holmes, onu uzun yıllardır rahatsız eden çözülmemiş bir davayı çözmek için yeniden harekete geçtiğinde, bu kez oğlunun yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Filmin yönetmenliğini Bill Condon yaparken oyuncu kadrosunda Ian McKellen, Laura Linney, Hiroyuki Sanada, Frances de la Tour, Roger Allam gibi isimler rol alıyor.Sessizliğin Bakışı(The Look of Silence)

Endonezya’da yaşanan soykırımdan sağ kurtulmayı başaran bir aile, aile üyelerinden birinin ölümünden sorumlu olan adamlarla yüzleşir…

Filmin yönetmenliğini Joshua Oppenheimer yapıyor.

Doraemon(Stand by Me Doraemon)

Nobita, Tokyo’da yaşayan 10 yaşında biraz saf bir çocuktur. Bir gün Nobita’nın karşısına torununun torunu Sewashi ve türlü gizemli aletle insanlara yardım etmek için üretilmiş olan kahramanımız kedi robot Doraemon çıkagelir. Sewashi’nin ailesi ta Nobita’nın zamanından kalma bitmek tükenmek bilmeyen borçlar yüzünden çok zor zamanlar geçirmektedir. Sewashi, bu yüzden ailesinin talihsiz geleceğini şimdiden değiştirmek için yanında Nobita’ya göz kulak olacak kedi robot Doraemon’u getirmiştir. Sewashi işini sağlama alır: Bu görev için isteksiz olan Doraemon Nobita’yı mutlu edemezse bir daha asla 22. Yüzyıla geri dönemeyecektir! İşte Doraemon ve Nobita’nın hikayesi böyle başlar. Bakalım Doraemon bu eğlenceli ve zorlu görevi yerine getirebilecek mi? Yoksa 22. Yüzyıla hiç mi geri dönemeyecek?

Filmin yönetmenliğini Takashi Yamazaki, Ryuichi Yagi yaparken seslendirme yapanlar arasında Satoshi Tsumabuki, Minae Noji, Mona Marshall, Johnny Yong Bosch, Cassandra Morris gibi isimler var.Küçük Kurtarıcılar

Şeytani profesör Schlotter ın planının tanığı olan Nano, büyük babasına enjekte edilen bir virüs sebebiyle zorlu bir sınavın eşiğine gelir. Nano ilk olarak Dr. X ten yardım ister. Fakat Micro Minitec adlı bilim adamının aklına daha yaratıcı bir fikir gelir. Nano yu küçülterek, büyük babasının vücuduna yollama kararı alırlar.

Filmin yönetmenliğini Peter Claridge yapıyor.


FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber