Geri Dön

Greta falcı oldu!

Amerikalı grunge rock grubu Pearl Jam’in “Retrograde” adlı şarkısının animasyon klibinde yer alan 17 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, iklim değişikliği ile ilgili uyarılarda bulundu.

Greta  falcı oldu!

Thunberg, grubun geçen aylarda yayımladığı “Gigaton” albümünde yer alan şarkılardan “Retrograde”de rol aldı. Müzik klibinde, bir kişinin falcıya gitmesi ve sihirli küreyi eline aldığında büyük şehirlerin sular altında kalması gibi iklim değişikliğinden kaynaklı olayların yaşandığını görmesi anlatılıyor. Klibin ortalarında falcının Greta Thunberg olduğu ortaya çıkıyor. Pearl Jam üyeleriyse tarot kartları üzerinde tasvir ediliyor. Pearl Jam, yeni albümündeki şarkılarında sıkça iklim değişikliğiyle ilgili sorunlara değiniyor.

İTÜ Rektörü ilk kez açıkladı! Sağlık çalışanları için geliştirdikleri...İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Karaca, İTÜ, Sağlık Bakanlığı ve özel sektörün üzerinde çalıştığı bir projeyi ilk kez açıkladı. Sağlık çalışanları için takip sistemi geliştirdiklerini duyuran Prof. Dr. Karaca, "Ateş ve kandaki oksijen miktarını ölçen ve bunun takibini yapay zeka ile beraber yapan, veriyi işleyen bir sistem geliştirdik." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber