Geri Dön
Kültür SanatHer sabah e-posta kutunuza 'Bir Yudum Kitap'

Her sabah e-posta kutunuza 'Bir Yudum Kitap'

Her sabah e-posta kutunuza 'Bir Yudum Kitap'

Okumayı sevenlere müjde, adeta dev hizmet ayağınıza geldi: Bir Yudum Kitap!

Fransa'nın Grenoble şehrinde kamusal alanlarda insanların hikaye okuyarak vakit geçirebilmesi için tasarlanan 'hikaye otomatı'nı görünce keşke demiştim hemen. Çok değil, kısa bir süre sonra ondan çok daha iyi bir paylaşım ağı Türkiye'de harekete geçti: Bir Yudum Kitap.

Bir Yudum Kitap, her sabah erken bir saatte e-posta kutunuza 5 dakikada okuyabileceğimiz hikaye ve roman pasajları gönderiyor. Güne başlama saatinize göre kahvenize çayınıza, otobüs ya da vapur yolculuğunuza, belki de bekleyişlerinize eşlik edecek metinler sabahın karmaşasında sizi hiç yormadan uçuşarak karşınıza çıkıyor.

Evet, hepimize aynı metin gönderiliyor. Sisteme üye olan kişiler arasında sadece onlara özel bir paylaşımın parçası olma hissi de uyandırıyor. Bizden bir 'topluluk' da oluşturuyorlar böylece. Şahsen ben, gün içinde aynı metinlere gözümün değdiği insanlarla tanıştıkça mutluluk duyuyorum.

Peki, bunun için ne yapmanız gerekiyor?

Tamamen ücretsiz olan bir paylaşım ağına dahil olmak için buraya tıklayın, adınızı ve metinlerin size ulaşmasını istediğiniz mail adresinizi yazın, 'abone ol' deyin. Hepsi bu kadar.

Kendinize bir güzellik yapmanın tam zamanı!

Herkese iyi bir hafta diliyorum.

bestebal@gmail.com

* Yazarın HangiKitap sayfasındaki paylaşımlarını takip etmek için tıklayın.