Geri Dön
Kültür SanatIskandar Widjaja ve Itamar Golan Süreyya Opersı'nda

Iskandar Widjaja ve Itamar Golan Süreyya Opersı'nda

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası 2021-2022 sezonunda gerçekleştireceği “Virtüözlerin Müziği" serisi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Iskandar Widhaha ve Itamar Golan, seri kapsamında 25 Ekim'de Süreyya Operasında sahne alacak.

Iskandar Widjaja ve Itamar Golan Süreyya Opersı'nda

Süreyya Operası’nın Mayıs ayına kadar düzenlediği konserlerden altısı, Türkiye’ye hiç gelmemiş ve Avrupa’nın en aktif ve ünlü klasik müzik sanatçılarını, birbirinden güzel resital ve oda müziği konserleri ile sahnesinde ağırlayacak. Süreyya Operası 25 Ekim 2021 tarihli ilk konseriyle “Virtüözlerin Müziği" konser serisinin ilkini sunacak.

25 Ekim Pazartesi tarihli ilk konserinin konukları dünyanın önde gelen müzik otoritelerince; “İnanılmaz büyüleyici kişiliği ve sahne ışığıyla adeta dinleyicisini müziğinin içine hapseden ve çağının en heyecan verici kemancılarından biri” olarak adından söz ettiren Endonezyalı / Alman keman virtüözü Iskandar Widjaja ile birlikte; “Hocaların Hocası” olarak anılan, dünyanın bir numaralı isimleri ile sahne almış, en iyi orkestra ve şeflerle çalışmış piyano virtüözü Itamar Golan Süreyya Operası sahnesinde klasik müzik severlerle buluşacak.

Konser programı da en az icra edecek sanatçılar kadar ses getirecek eserlerden oluşturulmuş. Program dinleyicilerine Bach’ın şimdiye kadar yazılmış en ünlü eseri “Toccata ve Fugue”ün solo keman düzenlemesinden, Grieg’in benzersiz sonatına, virtüöz şovları içiren Eugene Ysaye, Cesar Cui, George Gershwin, Camille Saint Saens’in eserlerine kadar çok geniş bir repertuara sahip.

Konser Programı:

J.S. BACH             Toccata and Fugue BWV 565 (Solo Keman Düzenlemesi)

E. GRIEG             Sonat No.3 Do minör Op. 45

E. YSAŸE              Rêve d'enfant (A child's dream) Op. 14

C. SAINT-SAËNS Danse Macabre Op. 40

C. SAINT-SAËNS   The Introduction & Rondo Capriccioso La minör Op. 28

F. KREISLER         Präludium & Allegro

G. GERSHWIN       Porgy and Bess Fantasy -  Keman ve Piyano için Fantezi

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler