Geri Dön

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Temmuz Açıkhava Konserleri açıklandı

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri ve orkestra-koro ve dansçılarıyla pandemi döneminde evlerden seslenerek sayısız etkinlikler gerçekleştirdiler. Temmuz ayı itibariyle iseİDOB, tedbirlere dikkat edilerek gerçekleştireceği “Açıkhava Yaz Konserleri”ne başladı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Temmuz Açıkhava Konserleri açıklandı

Geçtiğimiz günlerde ilki gerçekleşen,Arkeoloji Müzesi’ndeki  konserdeİDOB solistleri; Evren Ekşi, Barbora Hitay, Bülent Külekçi, Kenan Dağaşan ve piyanist Fügen Yiğitgil, seyircilerle buluştu. Konser, yeni bir mekan olan Büyükyalı Fişekhane’de 18 Temmuz’da tekrarlanıyor olacak.  Konser programınında besteciler; W.A  Mozart, G. Bizet, G. Puccini, C. Saint-Saëns, A. A. Saygun, J. Offenbach ve G. Verdi’nin eserleri sunuluyor.

Diğer bir Konser…İDOB Orkestra Sanatçıları; Oleksandr Samoylenko, Ezgi Karasu, Verda Gül, Şafak Erişkin ve Ecesu Sertesen’in sahnede olacağı  “Oda Müziği Konserleri” ise 17 Temmuz’da Büyükyalı Fişekhane’de ve 18 Temmuz’da Arkeoloji Müzesi’nde. Konser programında ise; besteciler;  A. Vivaldi, J.S. Bach, O. Respighi, J. Brahms, C.M. von Weber, B. Bartok, C. Saint-Saëns, Santuri Ethem Efendi (S.Yalçın düzenlemesi) eserleri yer alıyor.

Arkeoloji Müzesi’ndeki konser  (ücretsiz)  saat 14:00’de , Büyükyalı Fişekhane konserleri  ise  saat 20:30’da başlıyor .

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber