Geri Dön

"Müzik her zaman var olmaya devam edecek"

Kanadalı caz müzisyeni Bobby Bazini, dünya turu kapsamında İstanbul'daki ilk konserini verdi. Önceki gece Fairmont Quasar İstanbul'da gerçekleştirdiği performansla müzikseverlerin karşısına çıkan Bobby Bazin ile albümü, turnesi ve müzikal yolculuğu üzerine konuşma fırsatı yakaladık.

"Müzik her zaman var olmaya devam edecek"

İhsan Dindar - milliyet.com.tr

 

Yanılmıyorsam İstanbul’daki ile konseriniz. Nasıl hissediyorsunuz?

Evet, İstanbul’a ilk gelişim. Heyecan verici! Grup üyeleriyle birlikte şehri gezmek için zamanımız olacak. Bunun için sabırsızlanıyorum.

 

Sizin açınızdan Fairmont Dünya Turu nasıl gidiyor?

Harika gidiyor! Turumuz süresince ziyaret edeceğimiz şehirler konusunda heyecan duyuyorum. Bu tura katılmak üzere seçilmiş olmak benim için bir onur ve bu projenin parçası olduğum için minnettarım.

 

Üç stüdyo albümün var. Geleceğe dair planlarından bahseder misin?

Mayıs’ta dördüncü albümüm çıkıyor. Hayli zaman ayırdığım ve üzerinde çalıştığım bir albüm oldu. Bu albümü hazırlamış olmaktan ötürü gururluyum ve herkesle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Müzik her zaman var olmaya devam edecek

Bir caz müzisyeni olarak Montreaux Caz Festivali senin için ne ifade ediyor?

Kendimi gerçek anlamda bir caz müzisyeni olarak gördüğümü söyleyemem ama soul, R&B, folk ve cazdan ilham aldığım doğrudur. Bir müzisyen olarak Montreaux benim hayalimdi. Daha küçük yaşlardan itibaren sevdiğim sanatçıların festival performanslarını izler ve bir gün o sahnede olabilmeyi hayal ederdim. Dürüst olmak gerekirse geçen yıl festivalde sahne aldığıma hâlâ inanamıyorum. Şimdi de Montreux sayesinde bu turda olmak çılgınca.

 

Müzik trendleri günümüzde sürekli bir değişim içerisinde ve caz da buna dahil. Genç bir müzisyen olarak bu değişimler hakkında ne düşünüyorsun?

Sanıyorum her şey sürekli bir değişim içinde ve bizim bununla ilgili yapabilecek pek de bir şeyimiz yok. Ancak şundan eminim ki, müzik her zaman var olmaya devam edecek. Marvin Gaye ile ilk tanıştığımda 15 yaşındaydım. Benim jenerasyonumun müziği olmamasına rağmen elime bir gitar alıp çalmam konusunda bana ilham verdi.

 

ihsan.dindar@milliyet.com.tr

Her şey bir şakayla başladı! Günde en az 10 kişi arıyor...Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan Ali Bıçkıcı, şaka olsun diye arkadaşları tarafından cep telefonu numarası, ‘Karacabey Longozu’nun arama motoru Google’daki bilgi kutusuna eklenince, ormana gelmek isteyenlerin ilk aradığı kişi oldu. 1,5 yıldır günde en az 10 kişi tarafından bilgi almak için aranan Bıçkıcı, “'Ormanda mangal yasak mı?' diye soranlar bile oluyor” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber