Geri Dön
Kültür SanatMüzik ve edebiyatı birleştiren roman Levlâ

Müzik ve edebiyatı birleştiren roman Levlâ

Gazeteci ve yazar Nalan Miri Sözer’in iki yıldır üzerinde çalıştığı ve Artemis Yayınları’ndan çıkan yeni romanı LEVLÂ, tekâmülünü tamamlamaya, kendi olmaya, yalnızlığını kırmaya ve ruh eşini bulmaya çalışan günümüz insanına ışık tutuyor. Levlâ, merkezi kadın olan, yolculuklarla ve farklı hikâyelerle beslenen bir eser…

Müzik ve edebiyatı birleştiren roman Levlâ

Kitap, içeriği kadar ilginç üretim yolculuğuyla da dikkat çekiyor. Kapağında Ayla Acet tarafından çizilen portre, Levlâ yazılırken kitabın doğuşundan habersiz çizildi. Levlâ’yı diğer tüm kitaplardan ayıran diğer özelliği ise müzik ve edebiyatı birleştiren bir roman olması... Romanda geçen tüm eserler, QR koduyla kitaba dahil edilerek okuyucunun eşzamanlı olarak müzikleri de dinleyebilmesini sağlıyor.

 

Arka Kapak

“Bir parfüm kokusu duyup hayatınızın aydınlanmasını yaşayabilirsiniz ya da kafanızı çevirdiğinizde gözünüze ilişen bir kitabın adı o an için karar vermenize yeter de artar bile…”

Başınıza gelen iyi ya da kötü her olay nihayetine erdirmediğiniz sürece karmaşık bir vaka olarak bir sonraki dönemin ön hazırlığı... Size frekans atlatacak; çözülmeyi bekleyen bir bulmacanın ipucu...

Levlâ, kendine dair düğümleri çözmeye koyulduğu bu yolculukta bir yandan ilişki, sadakat, özgüven ve farkındalığa dair yeni tanımlar bulurken diğer yandan aşkı, güvensizliği, insanın kendi olmasının anlamını sorguluyor.

Yaşamın tüm şifreleri yolunuzun üzerinde kıyıda köşede gizli. Ya kendinizi ıskalayarak öylesine yaşayıp gideceksiniz ya da kendi yaşamınızın baş kahramanı olacaksınız.

Nalan Miri Sözer, bu romanıyla okuruna kadın-erkek ilişkilerinin keşfedilmemiş dehlizlerine inerken ruhun olgunlaşma yolculuğunda şifreleri fark edip okuyabilme yetisi kazandırmayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler