Geri Dön

NewYork City Ballet'den La Bohème'e...

Zorlu Center PSM; yeni sezonunda da sanatseverleri ilklerle buluşturmaya devam edecek.

NewYork City Ballet'den La Bohème'e...

İlk sezonunda Türkiye’de kültür sanat alanında önemli bir eksiği tamamlayarak, West End ve Broadway’in ünlü müzikalleri ile dünyaca ünlü pek çok performans sanatçısını sahnesinde ağırlayan Zorlu Center PSM; yeni sezonunda da sanatseverleri ilklerle buluşturmaya devam edecek. Disney’in ‘Beauty & The Beast’ müzikali ve efsanevi müzikal ‘The Phantom of The Opera’ başta olmak üzere ‘Silk Road Ensemble with YoYo-Ma’, ‘BLAM’, Royal Opera House prodüksiyonu Puccini’nin ‘La Bohème’i, ‘Smashed’, ‘New York City Ballet’ gibi dünyaca ünlü pek çok etkinliği müjdeliyor. Üstelik, Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom; yakında, heyecan verici başka sürprizlerin de olacağını şimdiden duyuruyor...

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM), 2014-15 sezonunda da tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği müzikalleri, sanatçıları ve sahne performanslarını izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl müzikal sezonunu Jersey Boys ile açan, dünyada yıllarca izleyici rekorları kıran CATS’i İstanbul’da izleyiciyle buluşturan ve sezonu hafızalardan silinmeyecek Notre Dame de Paris ile kapatan Zorlu Center PSM bu güne kadar yaklaşık 100 bine yakın izleyiciye müzikal izleme deneyimi yaşattı.

Yine dev isimler ve topluluklar PSM sahnesinde olacak

Zorlu Center PSM 2014–15 Sezonu’nda Türk izleyicisini yine ilklerle buluşturuyor. 4 Eylül’de ‘Silk Road Ensemble with YoYo-Ma’ ile açılan PSM sahnesi dünyaca ünlü çellist YoYo-Ma ve 20’den fazla ülkenin seçkin sanatçı ve bestecilerini bir araya getiren Silk Road topluluğunu ağırlayacak. 9 – 19 Ekim tarihlerinde sezonun ilk baş yapıtına sahne olan PSM, müzikal sezonunu Disney’den “Beauty and the Beast” ile açıyor. 8 - 26 Nisan tarihleri arasında ise bir efsane geliyor... Cats ve Miss Saigon gibi ünlü müzikallerin bestecisi Sir Andrew Lloyd Weber’in ölümsüz eseri “The Phantom of the Opera”, izleyicileri ile PSM’de buluşacak.

Komik ve çarpıcı çağdaş tiyatro örnekleri

Yeni sezon programı, yeni çağdaş tiyatro kategorisi ile 29 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında enerji dolu bir slap-stick (hareketlerle yapılan komedi türü) komedyası olan “BLAM!”i izleyicilere sunacak. 26 – 30 Ocak tarihlerinde ise, jonglörlüğü büyüleyici bir performansa dönüştüren “Smashed” izleyicisini şaşırtmaya geliyor.

Nadir olarak turneye çıkan, sahne sanatlarının en saygın toplulukları burada...

Zorlu Center PSM yeni sezonda ayrıca, 18–24 Ocak’ta dünyanın en sevilen operalarından Puccini’nin ‘La Bohème’i sahne sanatlarının en saygın kuruluşlarından Royal Opera’nın global prodüksiyonu ile ağırlıyor. 12 – 14 Mart tarihlerinde ise nadir olarak turneye çıkan dünyanın en önemli dans topluluklarından biri olarak adlandırılan “New York City Ballet”, aynı gecede üç farklı koreograf ve dünyaca ünlü dört bestecinin eserlerinden oluşan, dört farklı program ile PSM’ye konuk olacak. Tüm bu gösterilerin yanı sıra ilk sezonundaki gibi, Fazıl Say ve Sezen Aksu gibi önemli sanatçıları da hayranlarıyla buluşturacak. Türkiye’nin genç müzik yeteneklerinden oluşan, Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orksestrası da, 23 Eylül’de özel bir konserle PSM’de sahne alacak.

Yeni sezon biletleri, lansmana özel fiyatlarla satışa çıktı...

48TL ila 450TL arasında değişen, lansmana özel fiyatlarla sunulan yeni sezon etkinliklerinin yanı sıra “Broadway İstanbul’da” kapsamında sergilenecek olan “Disney’den Beauty and the Beast” ve efsane müzikal “The Phantom of the Opera” için geçtiğimiz ay başlayan özel kampanya da devam ediyor. Zorlu Center PSM gişelerinden veya web sitesinden, iki müzikalin biletini aynı anda alan herkese, 15 Haziran tarihine kadar yüzde 10 indirim imkanı sunuluyor.

Türkiye’ye daha önce yaşanmamış bir sanat deneyimi yaşatmak vizyonuyla PSM’nin kuruluş sürecini hazırlayan ve İstanbul’a yeni bir platform kazandıran Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, 2014–15 sezonu ile ilgili olarak “Türkiye’nin gözbebeği İstanbul’a değer katma hedefiyle inşa ettiğimiz Zorlu Center projesini geliştirirken, şehrin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür-sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğunu gözlemledik. 300 milyon USD yatırımla hayata geçen ve sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan, başyapıt niteliğindeki Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Zorlu Gayrimenkul Grubu'nun sosyal sorumluluk anlayışını ortaya koyuyor. Zorlu Center PSM, kısa sürede dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro ve dans gösterileri ile resim sergisi ve müzayedeler gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yaptı. Sadece İstanbul ve Türkiye için değil; Avrupa’nın ikinci adresi olarak, Ortadoğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkeleri için de vazgeçilmez bir merkez haline geldi.” dedi.

İlkinde olduğu gibi yeni sezonda da çok alkış alacak bir programla sahnesini açacak olan Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom ise görüşlerini “İlk sezonumuzu başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyor ve pek çok ‘ilk’i İstanbullu sanatseverlere sunmuş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Dünyaca ünlü pek çok müzikal, dans gösterisi ve konserleri sahnemize taşımanın yanı sıra, İstanbul’un yerel ve amatör yeteneklerine de odaklanarak, onlar için Şehir Sahnesi’ni açtık. Ayrıca, İstanbul’un en etkileyici sanat galerileri ile yaptığımız işbirlikleri sayesinde birçok popüler ve saygın sergiye ev sahipliği yaptık. Bu olağanüstü bina, bu merkez, sadece İstanbul tarafından değil; dünya çapında sanat takipçilerinin, izleyicilerin ve sanatçıların dikkatini çekti. 2014-15 sezonunda da; yine Türkiye’de daha önce görülmemiş, geniş kitleler tarafından kabul gören sanatçı ve prodüksiyonları sunmaya devam edeceğiz. Hiç yorulmaksızın tasarlayıp ortaya çıkardığımız yeni sezon programımızı sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum. Önümüzdeki sezon hedefimiz, seyirci sayımızı iki katından fazlasına çıkarmak. Bunun zor bir görev olduğunu biliyoruz; ama inanıyoruz ki çeşitlilik gösteren programımız, misafir hizmetlerimizdeki kalite ve İstanbullu sanatseverlerin ilgisi ile bunu başaracağız.” şeklinde ifade etti.

Antalya'da görülen dolunay hayran bıraktıAntalya'da, akşam saatlerinde görülen dolunay, görsel şölen sundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber