Geri Dön
Kültür SanatNilüfer +1 Güz Konserleri başlıyor

Nilüfer +1 Güz Konserleri başlıyor

+1 ve Bursa Nilüfer Belediyesi iş birliği ile hazırlanan Nilüfer +1 Güz Konserleri, müzikseverleri Balat Atatürk Kent Ormanı’nda buluşturmaya hazırlanıyor.

Nilüfer +1 Güz Konserleri başlıyor

Balat Atatürk Kent Ormanı’nda gerçekleşecek Nilüfer +1 Güz Konserleri açılışı Kalben ile yaparken konser serisi ikinci gününde de Göksel Nilüfer +1 Sahnesi’nde sevenleri ile buluşacak. İlerleyen günlerde ise Bülent Ortaçgil, Evdeki Saat, Ceza, Gaye Su Akyol, Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Bulutsuzluk Özlemi sahne alacak.

Nilüfer +1 Güz Konserleri açılışı, yeni nesil müzik ekolünün ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri haline gelen Kalben ile 4 Eylül Cumartesi günü yapacak. Ardından 5 Eylül Pazar günü, ilk albümünde yer alan "Sabır" şarkısı ile büyük ses getiren ve yıllar içinde “Depresyondayım”, “Bende Bi’ Aşk Var”, “Acıyor” gibi hafızalara kazınan şarkılara imza atan Göksel, Nilüfer +1 Sahnesi'nde sevenleri ile bir araya gelecek. Konser serisinin üçüncü konseri 15 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek ve sahnede büyüleyici şarkılarıyla Türk popüler müziğinde kendine has bir yeri olan Bülent Ortaçgil olacak. 

Konserler son hızıyla devam ederken, son dönemde “Uzunlar” parçasıyla büyük bir çıkış yakalayan alternatif müzik grubu Evdeki Saat, 18 Eylül Cumartesi günü Nilüfer +1  Sahnesi’nde olacak. Ardından “Holocaust”, “Suspus”, “Yerli Plaka” ve “Med Cezir” gibi parçalarıyla tüm Rap müzik tutkunlarını kendine hayran bırakan Ceza, 19 Eylül Pazar günü, Nilüfer +1 Sahnesi’nde Rap müzik rüzgarları estirecek. 

22 Eylül Çarşamba günü ise, kendine özgü yorumlarıyla psychedelic rock’ı yeniden canlandırarak geniş bir hayran kitlesi kazanan Gaye Su Akyol, Nilüfer +1 Sahnesi’nde müzikseverler ile buluşacak. 25 Eylül Cumartesi günü “Sen Varsın Diye” parçasıyla da adından sıkça söz edilen Yüzyüzeyken Konuşuruz sahne alırken, 26 Eylül Pazar günü ilk Türkçe sözlü alternatif rock grubu olan ve Türkiye'nin önde gelen rock grupları arasında yer alan Bulutsuzluk Özlemi ile kapanış yapılacak.