Geri Dön
Kültür SanatParalel seçki ilgi çekici

Paralel seçki ilgi çekici

Cannes Film Festivali’nin saygın paralel bölümü “Yönetmenlerin 15 Günü”ne seçilen 24 film önceki gün açıklandı. Cannes’la aynı dönemde 7-17 Temmuz’da düzenlenecek seçkide tanınmış yönetmenler ve ilk filmler arasında bir denge söz konusu.

Paralel seçki ilgi çekici

“The Selfish Giant”la tanınan Clio Barnard’ın yeni filmi “Ali & Ava” seçkide öne çıkan filmlerden biri. Film, 50’li yaşlarında dul bir kadının genç bir müzik meraklısı adamla yalnızlığından kurtulmasını konu alıyor.

Joanna Hogg’un zarif ve kişisel kara sevda filmi “The Souvenir”in devamı niteliğindeki “The Souvenier Part II” da ilk gösterimini Yönetmenlerin 15 Günü’nde yapacak. Bölümün açılışını ise Fransa’dan bir film, Emmanuel Carrère’nin “Between Two Worlds”ü yapacak.

Filmde, Juliette Binoche kitabının araştırma sürecinde temizlik işçisi olarak çalışmaya başlayan bir yazarı canlandırıyor. Portekizli yaratıcı sinemacı Miguel Gomes de 2015 tarihli “The Arabian Nights”ın ardından verdiği aradan sonra çektiği yeni filmi “The Tsugua Diaries”i bu bölümde festival takipçileriyle buluşturacak.

Seçkide öne çıkan diğer bir film, İtalyan yönetmenler Alice Rohrwacher, Pietro Marcello ve Francesco Munzi’nin ortak çektikleri belgesel “Futura”. Film, İtalya’daki gençlerin geleceğe nasıl baktığı sorusunun peşine düşüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler