Geri Dön

Renk'ten ilk albüm

2013 yılında kurulan ve o günden bu yana ürettikleri şarkıları animasyon ve resim gibi sanat dallarıyla harmanlayan Renk grubunun ilk stüdyo albümü yayınlandı.

Renk'ten ilk albüm

7 yıldır art rock, progressive rock, post-rock ve psychedelic rock gibi türlerde şarkılarla dinleyicilerin karşısına çıkan Renk'in ilk albümü 'Kıyı' 6 Mart'ta müzikseverler ile buluştu. 'Kıyı' son zamanlarda pek sık rastlanmayan 'konsept albüm' teması ile oluşturulmuş bir albüm. 11 şarkıdan oluşan 'Kıyı', oluşturduğu karanlık ve kederli ambiyansla, içerdiği heyecanlı, tutkulu ve agresif müzikal ifadelerle ve varlığa dair sorduğu sorularla Türkçe müzik dünyasında farklı bir kulvar açmayı hedefliyor. Yaklaşık 65 dakikalık bir müzikal deneyim sunan bu albümde, tabloda yaşayan bir adamın tablonun dışına çıkmasıyla başlayan, evsiz olma halinin, sonsuz beklentilerin, özgür olma arzusunun ve arayışa inanmanın hikâyesinin anlatıldığı, uzun bir varlık mücadelesi tasvir ediliyor. Albüm, eleştirel bir perspektifle yaşamın farklı yüzeylerini, iniş ve çıkışlarla ve müzikal/felsefi bir anlatımla ortaya koyuyor.

Renkten ilk albüm

 

Anıl Kahvecioğlu – Vokal, Gitar, Klavye

Gökhan Şensönmez – Gitar, Klavye

Kemal Türkeri – Bas Gitar

Bulut Gör – Davul

 

İpek Tanrıyar'ın ilginç corona maskesi6 aylık hamile olan eski manken İpek Tanrıyar, erkek iç çamaşırdan maske yaptığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber