Geri Dön
Kültür SanatŞimdiki Zamanın Hikayesi

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Şimdiki Zamanın Hikayesi

BÜNYAMİN AYGÜN

Masal gibi İstanbul - CEM TEKKEŞİNOĞLU

Tarihi, özgün mimarisi ile dünyayı kendine hayran bırakıyor İstanbul. Büyülü kentin her köşesinde sizi bekleyen farklı bir güzellikle karşılaşabilirsiniz. Cem Tekkeşinoğlu’nun çektiği bu fotoğrafta Süleymaniye ile Haliç’in paha biçilemez manzarası önünde poz veren turistlerin masal gibi fotoğrafını görüyoruz.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Şimşek çakan fotoğraf MUSA ÇOLAK

Tarihiyle olduğu kadar efsaneleriyle de ünlü olan Şanlıurfa kendine has kültürü ile adından söz ettiriyor. Her sokağında tarihin içinden bir parça bulacağınız, her adımda yeni bir efsane duyacağınız bu mistik şehir insanı adeta içine çekiyor. Musa Çolak’ın uzun pozlama tekniğiyle çektiği Balıklıgöl’de çakan şimşeklerin sesi adeta fotoğraftan duyuluyor.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Sular altındaki tarih BORA AYDOĞDU

Evlerin, medreselerin, rasathanelerin ve hikâyelerin sular altında kaldığı şehir Hasankeyf… Köklü tarihi ile uzun yıllar boyunca adından söz ettiren Hasankeyf’e yapılan baraj sonrası sular atında kaldı. Bora Aydoğdu’nun çektiği fotoğrafta olduğu gibi. Eski halinden eser kalmasa da hâlâ kendine has atmosferini koruyor.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Asil dost AKIN AKDAĞ

Sadık dostlukları ile bilinen atlar, asil duruşlarıyla da büyülüyor bizleri. Şehir hayatının içinde her ne kadar kaybolsalar da Erciyes Dağı’nın eteğinde bulunan Hürmetçi Sazlığı, yaklaşık beş yüz yılkı atına ev sahipliği yapıyor. Gün batarken Akın Akdağ’ın kadraja aldığı fotoğrafta, sadık dostumuzu ve binicisini yansımasıyla görüyoruz.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Hayat bulan renkler SERAP ÖNCEBE

Hatay’da geçimini buğday sapından yaptığı sepetlerden sağlayan Niyazi amca sepetlerine yaşanmışlıklarını da işliyor. Ustasının ellerinde hayat bulan rengârenk buğday sapları yılların tecrübesiyle adeta birer sanat eserine dönüşüyor. Serap Öncebe fotoğrafında, son sepet sanatçısına ve eserlerine tanıklık etti.

www.milliyet.com.tr’ye gelenler

Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder
Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle

Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.