Geri Dön
Kültür SanatTaha Gürbüz’den yeni şarkı Kukumav Kuşları

Taha Gürbüz’den yeni şarkı Kukumav Kuşları

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan Hasbelkader’in ardından, önümüzdeki aylarda yayımlanacak ep’de yer alacak ikinci şarkısı Kukumav Kuşları’nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu Kukumav Kuşları söz videosu (lyrics video) ile birlikte 19 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Taha Gürbüz’den yeni şarkı Kukumav Kuşları

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında Hasbelkader’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz'ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘Fil’ isimli EP’den ikinci şarkısı Kukumav Kuşları tüm dijital platformlarda yayımlandı. Şarkının sözlerinin de yer aldığı animasyon klibi de aynı gün izleyicilerle buluştu.

Taha Gürbüz, retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritmini buluşturduğu, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak, eleştirel bir dille yazdığı şarkısı Kukumav Kuşları’nı; “ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler