Geri Dön

Türkçede merak olumlayan atasözler yayınlandı

Meraklının El Kitabı, hem çocukların hem yetişkinlerin merak duygusunu besleyecek bir kaynak olmak amacıyla Eğitim Reformu Girişimi ve Çınar Yayınları’nın işbirliği, Öğretmen Ağı’nın içerik desteğiyle hazırlandı.

Türkçede merak olumlayan atasözler yayınlandı

Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG), Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin desteğiyle Nisan 2019’da düzenlediği 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın teması “Merak Edenler”di. ERG, bu temayla merak kavramının eğitimdeki önemini işlerken merakın kültürde ne kadar az yer bulabildiğini ve Türkçede merakı olumlayan bir atasözü olmadığını gördü. Bunun üzerine Türkiye’nin tüm “Merak Edenler”ine seslenerek kendi merak atasözlerini yazmalarını istedi.

ERG’ye 2 bini aşkın atasözü iletildi. Bunlar arasından seçilenler Merak Atasözleri Kitabı’nda derlendi. “Merak Edenler”in birlikte yazdığı Meraklının El Kitabı’nın, hem çocukların hem yetişkinlerin merak duygusunu besleyecek bir kaynak kitap olmayı amaçlıyor.

Türkçede merak olumlayan atasözler yayınlandı

İpek Tanrıyar'ın ilginç corona maskesi6 aylık hamile olan eski manken İpek Tanrıyar, erkek iç çamaşırdan maske yaptığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber