Geri Dön
Kültür SanatVeliler Gülsuyu’nu beğenmedi

Veliler Gülsuyu’nu beğenmedi

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Kadıköy rıhtımındaki tarihi binadan çıkartılarak farklı bir yerleşkeye taşınacak olmasıyla ilgili tartışmalar halen sürüyor.

Veliler Gülsuyu’nu beğenmedi

 Gizem Çetimen Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü yaptıkları açıklamada yeni bir yer kiraladıklarını duyurmuş ancak nerede olduğunu belirtmemişti. Bu açıklamanın ardından konservatuvarın yeni binasının Maltepe’deki Gülsuyu Mahallesi’nde Türkay Saylan Kültür Merkezi’nin arka sokaklarında kalan bir yerde olduğu söylentisi yayıldı. Bu haberin üzerine veliler, konservatuvarın bir plaza binasına taşınacak olmasına tepki gösterdi. İUDK Veli İnisiyatifi önceki gün bir basın bildirisi yayımladı.

Yayımlanan bildiride “Süreç boyunca konunun en önemli paydaşları olan öğrenciler ve velilerin ihtiyaçları, istekleri hiç dikkate alınmadı, rektörlük ile görüşme taleplerimiz reddedildi. Son olarak geçtiğimiz hafta başında konu oldu bittiye getirilerek Maltepe Gülsuyu mahallesinde E-5 kenarında imalathanelerin arasında bir plaza binası kiralandı. Bu kiralama bir lütuf gibi okulumuzun sosyal medya hesaplarından açıklanırken özellikle mahalle ve konum bildirilmedi. Biz diyoruz ki; konservatuvar E-5 kenarında, fiziki şartları sanat eğitimine uygun olmayan ruhsuz bir binada, güvenliği ve ulaşım sıkıntılı olan bir mahallede olamaz, olmamalı!” diye belirtildi.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler