Geri Dön

Yeni sezonun ilk biletleri satışta

Devlet Tiyatroları, yeni sezonda koronavirüs tedbiri alınan salonlarında sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Sezonun ilk biletleri internetten, “sanat cepte” uygulaması ve DT gişelerinden satışta...

Yeni sezonun ilk biletleri satışta

Devlet Tiyatroları (DT), yeni sanat sezonuna 17 prömiyerle başlayacak, açık hava mekanlarını kullanmaya devam edecek, az sayıda salonu da kullanıma açacak. Salonlarda koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenecek. Tiyatro salonuna maskesi olmayan izleyici alınmayacak. Girişlere el dezenfektanları konulacak. Gösterimler birer gün arayla yapılacak, oyunlar sergilendikten sonra salonlar dezenfekte edilecek.

Pandemiden dolayı ilk turda az kadrolu oyunlarla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Devlet Tiyatrolarında Ankara DT 3, İzmir DT 4, İstanbul, Bursa, Adana, Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Erzurum, Sivas ve Van Devlet Tiyatroları 1 yeni oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak.
Yeni oyunların yanı sıra geçen sezonda kapalı gişe oynayan ve sanatseverlerden yoğun ilgi gören “Reis Bey”, “Leyla ile Mecnun”, “Anna Karenina”, “Hamlet”, “Bir Nefes Dede Korkut”, “Shirley Valentine” ve “Umut Kavşağı” gibi oyunlar da yeni sezonda perde açacak.

Yeni sanat sezonunda salgın dolayısıyla az sayıda sahnesini açacak olan DT, Ankara’da Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi, Akün Sahnesi, Küçük Tiyatro ve Stüdyo Sahne’de sanatseverleri ağırlayacak. Küçük Tiyatro’da “Aşık Veysel” 1 Eylül’de prömiyer yapacak, “Sonsuzluk Kitabevi” 8 Eylül’de Stüdyo Sahne’de, “Gökkuşağının Sonu” ise 15 Eylül’de Akün Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak. Geçen sezonun oyunu olan “Leyla ile Mecnun” da 1 Eylül’de Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde perde açacak.

Bölgelerdeki yeni oyunlar

Her Şey Yolundaymış Gibi” isimli oyunun İstanbul Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de prömiyerini yapacak olan Devlet Tiyatroları, Bursa Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet”i, Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde “Ezop-Tilki ile Üzüm”ü, Trabzon’da Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde “Aşk Bir şey Değildir”i, Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Orhan Asena Sahnesi’nde “Otelde Cinayet”i, Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi DT Sahnesi Küçük Salon’da “Yastık Adam”ı, Erzurum DT Sahnesi’nde “Ölümcül Oyun”u ve “Bu Bir Film Olsaydı”yı, Sivas Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde “Eski Fotoğraflar”ı ve Van Kültür Merkezi Sahnesi’nde “Penceredeki Atlar”ı seyirciyle buluşturacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber