Geri Dön
Kültür SanatYeni sezonun sürprizleri

Yeni sezonun sürprizleri

İş Sanat yeni sezonu 12 Kasım’da Maximum Uniq Hall’de orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki İstanbul Ensemble ve çellist István Várdai’nın eşsiz performansıyla açıyor. Konserde dünya çapında tanınan ve prestijli birçok ödülün sahibi olan Várdai, Edward Elgar’ın çello konçertosunu yorumlayacak. Ayrıca Giacomo Rossini’nin “Hırsız Saksağan Uvertürü” ve Ludwig van Beethoven’ın “Pastoral Senfonisi”ni  seslendirecek. Açılış konserinin kaydı 17 Kasım Çarşamba günü 20.30’da İş Sanat YouTube kanalından paylaşılacak.

Yeni sezonun sürprizleri

Her yıl seyirciye sunduğu geniş yelpazesiyle dikkat çeken İş Sanat bu yıl da klasik müzikten caza, şiir ve hikâye dinletilerinden Türk Halk Müziği’ne kadar geniş bir seçki sunmaya devam edecek. Yedi ay boyunca hibrit bir sistemle 22’inci sezonunu gerçekleştirecek İş Sanat biletli etkinliklerin yanı sıra yapıtları çevrimiçi olarak da YouTube kanalından yayınlayacak.

Bu sezon pek çok usta isim İş Sanat için özel projeler gerçekleştirecek. Türk Rock Müziği’nin önemli gruplarından Bulutsuzluk Özlemi, “Sözlerimi geri Alamam” ismini verdiği konseri Symphonista Oda Orkestrası ile birlikte 10 Kasım Cuma günü verecek.

Edebiyatın usta isimlerinin şiirlerinin dinletileri ise 22 Kasım’da İş Sanat’ın YouTube kanalından yayınlanacak. “Denize Dönmek İstiyorum” başlıklı Nâzım Hikmet şiiriyle başlayacak dinletilerde Âşık Veysel, Yaşar Kemal, Turgut Uyar, Orhan Veli, Orhan Kemal ve Nezihe Meriç gibi önemli isimler yer alacak.

İş Sanat bu yıla da gelenekselleşen “Yeni Yıl Konserleri” ile veda edecek.  Yılın son haftası birbirinden ünlü isimler sanatseverlerle buluşacak. Olga Peretyatko ile Mert Süngü’nün solist olarak yer alacağı konserin şefliğini Murat Cem Orhan üstlenecek. 29 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek konsere Gedik Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. İş Sanat yeni yılın açılışını ise Selen Beytekin’in eşlik edeceği Fatih Erkoç, Aycan Teztel yönetimindeki İstanbul Superband 6 Ocak günü Maximum Uniq Hall’da yapacak.

 

Kritik 4 isim aranıyor! Defalarca fotoğrafını öptü
Haberler peş peşe geldi! Şu an sadece 59 tane var
Osman Sınav'dan çok konuşulacak bir dizi
KKTC Cumhurbaşkanı Milliyet’e konuştu: Rumlar için kötü haber
Sosyal medyayı salladı! Nişan yüzüğüyle ilgili gerçeği öğrenince...
Özel şoför kameraların önüne geçti! Evin anahtarı Hadise'de
Hayat veren buluş! Türkiye'nin kaderini değiştirecek
Başkan açıkladı: Transfer için Fenerbahçe ile anlaştık
Çözüm bekleyen üç sorun! Milyonlar mağdur...
Giysi dağı! Tam 39 ton çölü bu hale getirdi
4 saatten fazla oynayan var! Kritik uyarı...
Galatasaray'da ayrılık! İşte yeni adresi...
Meteoroloji yeni raporu yayımladı! Birçok il için sarı kodlu uyarı
Serenay'dan 'aşk' çıkışı! Umut Evirgen'in ailesi istemedi mi?
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta