Geri Dön
Kültür SanatYeşilçam, Çetin Gürtop’u uğurladı

Yeşilçam, Çetin Gürtop’u uğurladı

Siroz rahatsızlığı nedeniyle önceki gün yaşamını yitiren Yeşilçam’ın ‘Dünyayı Kurtaran Adam’, ‘Gurbet Kuşları’, ‘Keşanlı Ali Destanı’ gibi 300’ün üzerinde filmine imza atan ünlü görüntü yönetmeni Çetin Gürtop, önceki gün son yolculuğuna uğurlandı

Yeşilçam, Çetin Gürtop’u uğurladı

14. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘Baş Belası’ adlı filmiyle En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü alan Gürtop’un cenaze namazı dün Levent Camii’nde öğle namazının ardından kılındı. Gürtop’u son yolculuğunda bir zamanlar kamerasıyla görüntülediği sinemanın ünlü aktör ve aktrislerinin yanı sıra genç yıldızlar da yalnız bırakmadı. olamayan Gürtop’un eşi Betül Gürtop’u Gülşen Bubikoğlu ve eşi İlker İnanoğlu teselli etti.

ZDF belgeselini çekti
Tanju Gürsu, Engin Çağlar, Ekrem Bora, İzzet Günay, Orhan Gencebay, Yusuf Çetin, Sinan Albayrak, Selda Alkor, Erdal Tosun, Devin Özgür Çınar Yapımcı Ata Türkoğlu ve Yaşar İrvül’ün de katıldığı cenaze töreninde Gürtop’un ‘Avrupa Yakası’, “Parmaklıklar Ardında” gibi çok izlenen dizilere yönetmen olarak imza atan oğlu Hakan Gürtop, Alman kanalı ZDF’nin babasının belgeselini çektiğini söyledi.
Babasının 300 film çekmesine rağmen kendisinin desteğiyle ayakta durduğunu anlatan Gürtop, “ZDF’e kanalı gelip babamın hayatını belgesel yaptı. Çünkü 300’ün üzerinde filme imza attı. Onu dolar milyarderi falan zannettiler. Çünkü Yurtdışında 5-10 tane film çeken adam aldığı teliflerle bir daha çalışmıyor. Babamın bayrağı bıraktığı yerden artık ben devam ettireceğim” dedi.

Yeşilçam, Çetin Gürtop’u uğurladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler