Geri Dön

12 Milyon TL'lik otomobil test sırasında kaza yaptı!

Pagani Huayra Almanya'da devam eden test sürüşleri sırasında, sürücünün kontrolü kaybetsi sonucunda kaza yaptı. 12 Milyon TL'lik otomobilin sürücüsü iyi durumda olsa da araçta 100 binlerce dolarlık hasar oluştu.

12 Milyon TL'lik otomobil test sırasında kaza yaptı!

İtalya merkezli otomobil üreticisi Pagani Huayra, Almanya'da devam eden test sürüşleri sırasında, sürücünün kontrolü kaybetmesi sonucunda kaza yaparak büyük hasara uğradı. 12 milyon TL'lik araç, ağaçlık alana girerek büyük bir kaza geçirdi. Sınırlı sayıda üretilen otomobilin sürücüsünün durumu iyi olsa da araçta 100 binlerce dolarlık hasar meydana geldi.

12 Milyon TLlik otomobil test sırasında kaza yaptı

Bremen polisinin ‘Yüksek kaliteli Pagani otomobille yolculuk, ağaçlarda bitti.’ başlığı ile duyurduğu olayda yerel basına göre kaza, sürücünün henüz bir prototip olan Pagani Huayra ile aşırı hız yapmasından kaynaklandı. Yetkililer ise kazanın nedenini henüz açıklamadı.

Otomobilin özelliklerini tekrar hatırlarsak;

2.5 milyon dolar yani yaklaşık 12 milyon TL değere sahip olan sınırlı üretim Pagani Huayra, çift turbolu bir V12 motordan güç alıyor. Saatte 340 kilometrelik maksimum hıza sahip olan araç, 754 beygirlik gücüyle gerçek bir canavar olarak karşınıza çıkıyor.

23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber